Україна все ще обіцяє СНД зону

Вівторок, 15 травня 2012, 13:32

Посол України в Росії Володимир Єльченко пояснює затримку з ратифікацією Україною угоди про зону вільної торгівлі СНД узгодженням окремих положень цього документа.

Про це він сказав журналістам у Москві, передають Українські новини.

"Ми зацікавлені в тому, щоб угода набула чинності, почала працювати, але в нас є ціла низка технічних питань до тексту угоди, точніше до тих змін, які в цю угоду вносилися в останній момент і не були до кінця продумані, доопрацьовані всіма країнами, які цю угоду розробляли", - сказав посол.

При цьому Єльченко повідомив, що, за наявною у нього інформацією, Україна ініціювала проведення консультацій із цих питань, і зараз така робота ведеться.

Він нагадав, що для набуття угодою чинності необхідно, щоб її ратифікували як мінімум 3 країни, а наразі момент це зробила лише Росія.

При цьому Єльченко припустив, що деякі країни очікують, як поведеться Україна в цій ситуації.

"Я думаю, що не треба приховувати того, що деякі країни, можливо, чекають: а як зробить Україна, тому що, як і у випадку з ЄврАзЕс і Митним союзом, ніхто в цій країні принаймні не приховує того, що без України це все без майбутнього", - підкреслив він.

Посол також припустив, що обмін думками між президентами у вівторок у межах неформального саміту СНД дасть можливість знайти формулу, яким чином Україні зробити так, щоб ця угода запрацювала.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2011 року 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень за окремими групами товарів (на які мита все-таки передбачені).

3 квітня Дмитро Медведєв, який був тоді Президентом Росії, схвалив закон про ратифікацію угоди про створення зони вільної торгівлі в межах СНД після ухвалення відповідного рішення парламенту.

Однак Україна досі не ратифікувала угоду.

Повідомлялося, що Україна не хоче підписувати Угоду про зону вільної торгівлі в рамках СНД в тій редакції, в якій її підписав прем'єр Микола Азаров, вийшовши за рамки директив президента Віктора Януковича.

При цьому Азаров наполягає, що мав відповідні директиви президента.powered by lun.ua