Янукович доручив Азарову підготувати зміни до Митного кодексу

Четвер, 17 травня 2012, 10:26

Президент доручив прем’єр-міністру до кінця травня забезпечити підготовку та видання нормативно-правових актів, що випливають з нового Митного кодексу.

Кінцевий термін на це – 31 травня, повідомляє прес-служба президента.

А до 21 травня уряд має підготувати і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про внесення змін до нового Митного кодексу – зокрема щодо вдосконалення порядку заявлення, коригування митної вартості товарів та контролю за правильністю її визначення.

Зміни мають передбачати: ясне та недвозначне викладення норм Кодексу про добровільність коригування декларантом (або уповноваженою ним особою) митної вартості товарів, зокрема у разі рішення митного органу про необхідність її коригування; уточнення даних, відсутність яких є підставою для подання декларантом додаткових документів для підтвердження митної вартості товарів; закріплення гарантованого права декларанта на випуск у вільний обіг декларованих ним товарів не пізніше ніж у 10-денний строк за умови надання гарантій.

Йдеться також про усунення диференціації строків, на які дозволяється тимчасове ввезення громадянами на митну територію України особистого транспорту; функціонування магазинів безмитної торгівлі лише у міжнародних пунктах пропуску через держкордон України, а також на повітряному або водному транспорті комерційного призначення у їх міжнародних рейсах.

Згідно з дорученням Віктора Януковича, Кабінет міністрів також має забезпечити підготовку, внесення на розгляд Верховної Ради та супроводження в парламенті законопроекту щодо змін до Податкового кодексу.

Йдеться зокрема про порядок сплати ПДВ та акцизного податку при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.powered by lun.ua