Головреду УНІАН, через якого шуміли, дадуть посаду президента

П'ятниця, 18 травня 2012, 13:27

Головного редактора інформаційного агентства УНІАН Олександра Харченка призначать на посаду президента агенції.

Як повідомив чинний президент УНІАН Олег Наливайко "Телекритиці", такої домовленості було досягнуто на зборах трудового колективу УНІАН 18 травня.

"Домовилися ми сьогодні в такий спосіб. Перше – на початку наступного тижня відбудуться збори засновників інформагентства УНІАН, де Олександр Харченко, який є головним редактором, буде призначений президентом на мою звільнену посаду", - сказав він.

"Перед колективом він буде гарантом свободи слова, яка була і залишиться в УНІАН, і гарантом того, що не буде трудових спорів, цензурних моментів", - розповів Наливайко.

"Друге – наступного тижня генеральний директор Вадим Осадчий озвучить концепцію подальшого розвитку інформагентства УНІАН, яка буде затверджуватися радою засновників (одним із засновників, до речі, є Спілка журналістів)", - повідомив він.

На даний момент Харченко залишається чинним головним редактором, оскільки наказ про його переміщення призупинений, а призначений 16 травня Михайло Ганницький є шеф-редактором.

Наливайко із 7 травня приступив до виконання обов'язків голови Національної спілки журналістів України і подав заяву про увільнення від обов'язків президента УНІАН. Однак він поки що залишається чинним президентом, оскільки збори засновників інформагенції ще не розглянули питання про його звільнення – це відбудеться наступного тижня.

16 травня шеф-редактором інформагентства УНІАН був призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов'язки заступника головреда. Головний редактор агентства Олександр Харченко був переміщений на посаду головного редактора веб-сайту УНІАН.

Харченко назвав таке відсторонення порушенням трудового законодавства і пов'язав це рішення керівництва зі своєю незгодою "робити сайт менш резонансним, з менш гострими публікаціями".

Гендиректор УНІАН Вадим Осадчий відкинув звинувачення в таблоїдизації УНІАН і заявив, що усунення Харченка з посади шеф-редактора пов’язане з негативними економічними показниками агентства протягом останнього періоду.

Трудовий колектив УНІАН висунув низку вимог до керівництва, зокрема, повернути Харченка на посаду головного редактора УНІАН з усіма повноваженнями та створити редакційну колегію для недопущення цензури в агентстві.

17 травня президент УНІАН Олег Наливайко призупинив наказ про переміщення Харченка.powered by lun.ua