Європарламент вимагатиме від України декриміналізації

Середа, 23 травня 2012, 09:02

Голосування в Європарламенті резолюції, у якій буде вимога про декриміналізацію політичних рішень, відбудеться в четвер.

Про це пише газета Комерсант-Україна.

У вівторок за підсумками дебатів, європарламентарі погодили спільний проект резолюції.

Проект буде зареєстрований у секретаріаті Європарламенту й винесений на голосування в четвер.

Документ містить безліч претензій і вимог до української влади, однак він менш емоційний у порівнянні з торішніми резолюціями. Зокрема, про президента Віктора Януковича і його ролі в проблемах взаємин України і ЄС у цьому документі зовсім не згадується. 

Вперше в тексті фігурує фраза "ув'язнені з політичних мотивів".

У підсумковому проекті залишилася рекомендація до тих європейських політиків, які вирішать відвідати матчі Євро-2012 у приватному порядку: "домагатися побачення з політичними затриманими" і не відвідувати VIP-Трибуни, при цьому автори документа підкреслюють, що це не є бойкотом чемпіонату. 

У результаті вчорашніх дебатів посилилися вимоги ЄП до майбутніх парламентських виборів в Україні.

Проект не тільки "закликає владу прояснити до початку кампанії ситуацію з ув'язненими, яким винесений вирок по політично мотивованих справах", але й кілька разів констатує неприпустимість неучасті у виборах засуджених лідерів опозиції.

Одним з перших пунктів резолюції пропонується записати вимогу змінити Кримінальний кодекс таким чином, щоб це дозволило вирішити існуючу проблему. 

Але головним положенням документа є список умов для розблокування підписання й ратифікації угоди про асоціацію, які раніше були відсутні у проектах резолюції.

У цей список, крім звичних, але абстрактних положень про "поліпшення ситуації з дотриманням прав людини, верховенства права й демократії", внесені більш конкретні вимоги — "декриміналізувати відповідальність за політичні рішення" і "покласти кінець існуючій практиці приборкання політичної опозиції". 

Під час дебатів депутати європарламенту кілька разів критикували фракцію соціал-демократів, що співробітничає з Партією регіонів.

"Дійсно, півтора роки тому ми підписали меморандум з Партією регіонів",- сказав, відповідаючи на запитання колег у ході дебатів, віце-президент групи СД Лібор Ручок (Чехія).

"Цей рік буде вирішальним в нашому співробітництві. Виходячи з розвитку справи Юлії Тимошенко й за підсумками проведення виборів ми побачимо, чи виконують наші партнери свої зобов'язання", - сказав він.

"Якщо ми не побачимо змін (до кінця 2012 року), то переглянемо угоду. Ми чітко повідомили по це нашим українським партнерам",— запевнив колег інший есдек Крістіан Вігенін. powered by lun.ua