Кримські татари пропонують свою підтримку за два місця у списку

Неділя, 27 травня 2012, 11:54

Меджліс кримськотатарського народу готовий укласти на виборах союз з однією з національно-демократичних сил.

Про це сказав глава Меджлісу, нардеп від НУНС Мустафа Джемілєв в ефірі 5 каналу в суботу.

"Скоріше за все, НУНС, БЮТ, не виключається Кличко. Національно-демократичні сили", - пояснив Джемілєв, зазначивши, що поки переговори про це не велися.

За його словами, за мажоритарною системою у кримських татар немає жодних шансів пройти в парламент, тому що вони розселені по всій території Криму.

"Тому та політична сила, з якою ми укладемо угоду, з нашої точки зору, повинна в прохідній частині виділити нам два місця. Без прізвищ. Хто буде, це буде визначати національний з'їзд. А в мажоритарних округах ми підтримаємо тих кандидатів, яких висуне та політична сила, з якою ми підемо в союз", - запропонував Джемілєв.

За його словами, аналіз протягом останніх 20 років показує, що за рекомендацією національного з'їзду голосують від 70 до 85% кримських татар.

На питання, що буде у випадку, якщо їм не буде надано два місця в списку якої-небудь політичної сили, Джемілєв сказав: "Тоді кримські татари можуть взагалі ігнорувати вибори, тому що для нас це дуже важливо".

У той же час, Джемілєв запевнив, що кримські татари не будуть "торгуватися" з Партією регіонів за їх підтримку в парламенті законопроекту "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою".

"Вони (регіонали) готові були проголосувати, але, виявляється, надійшла команда не голосувати. До розгляду цього законопроекту до мене підходили представники регіоналів, заспокоювали, говорили: "Не хвилюйтеся". А потім за 5 хвилин до розгляду сказали: "Вибачте, прийшла інша команда". Від кого, мені цього не говорили. Можна здогадуватися", - сказав лідер Меджлісу.

"Мабуть, була спроба вести якийсь торг. На часі ж вибори. Ми, звичайно, на такі торги не підемо. У нас своя точка зору на подальший розвиток України", - додав він.

"Для нас, звичайно, дуже важливо, щоб підтримували наші законні права, але у нас все-таки є якісь принципи, якими ми не торгуємо", - пояснив Джемілєв.powered by lun.ua