У парламенті хочуть відкоригувати правила на вибори

Вівторок, 29 травня 2012, 09:23

Представники ЦВК зареєстрували у Верховній Раді проект поправок до закону про вибори у ВР, опозиція побоюється, що можуть бути змінені ключові норми.

Про це у вівторок пише газета Комерсант-Україна.

Документ, авторами якого є члени Центрвиборчкому, містить технічні поправки до чинного закону.

Заявлені автори документа, більшість із яких представляють Партію регіонів, зізналися, що їхня участь у підготовці законопроекту була скоріше формальною.

"Фактичними авторами проекту є члени Центрвиборчкому Андрій Магера й Михайло Охендовський",- заявив "регіонал" Василь Демчишен.

Сам Охендовский у бесіді додав, що перелік поправок раніше був одноголосно затверджений всіма членами ЦВК.

У проекті визначена процедура підрахунку голосів по закордонному виборчому округу у зв'язку з рішенням Конституційного суду.

"При нинішній редакції закону попросту неможливо провести вибори без порушень, у ньому багато технічних недоліків. Наприклад, закон дозволяє одній особі балотуватися одночасно хоч по 225 округам",-  пояснив Охендовський.

"Так що нічого страшного не трапиться, нічия корова не помре, якщо ми дещо вдосконалимо механізм", - додав він.

В опозиції категорично не згодні з думкою ЦВК.

"Деякі зміни тільки погіршують закон",- заявив бютівець Сергій Подгорний.

Він незадоволений новою нормою про заборону одночасного балотування по мажоритарних округах.

"Хто буде перевіряти, чи не фальшива письмова заява кандидата про реєстрацію його кандидатури на другому окрузі? На практиці людину просто знімуть із реєстрації, і поки він буде доводити свою правоту в суді, пройдуть строки реєстрації",— пояснив депутат. 

В опозиції мають намір опиратися спробам влади внести цей закон до порядку денного Ради.

"Є підозра, що технічні питання є лише приводом для поправок ключових положень закону",- пояснив заступник глави комітету з питань державного будівництва Юрій Ключковський. 

powered by lun.ua