"Нафтогаз": якщо Росія не поступиться, знайдемо інші джерела газу

Вівторок, 29 травня 2012, 16:25

Україна домагається від Газпрому перегляду існуючих газових контрактів, а не отримання знижки до ціни на імпортований газ.

Про це повідомив глава правління НАК "Нафтогаз" Євген Бакулін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Коли ми ведемо переговори з "Газпромом", ми не говоримо про зниження ціни, ми говоримо про умови перегляду контракту, щоб він відповідав інтересам України і був не гірше європейських умов", - сказав він.

Глава "Нафтогазу" нагадав, що в даний час ціна природного газу для низки європейських країн нижче, ніж для України, яка не платить за його транспортування і отримує безпосередньо на кордоні з РФ.

"Це неправильно, тому якщо найближчим часом ці умови не будуть переглянуті, ми докладемо максимум зусиль для того, щоб знайти інші джерела поставок газу, в тому числі з Європи і різко збільшити свій видобуток, тобто мінімізувати поставки російського газу", - зазначив він.

У той же час глава НАКу висловив переконання, що сторони найближчим часом зуміють домовитися.

"Для того, щоб була обрана золота середина, щоб було і хороше сьогодення і перспектива на майбутнє, повинна бути зацікавленість обох сторін. Якщо буде взаємний інтерес, то цей контракт буде працювати довго", - додав Бакулін.

Говорячи про можливе створення газотранспортного консорціуму з управління українською газотранспортною системою, глава "Нафтогазу" повідомив, що ключовим завданням для країни є повноцінна і робота ГТС.

При цьому він не виключив, що в разі створення тристороннього консорціуму з європейської сторони можуть прийняти участь в її управлінні як одна, так і декілька європейських компаній.

"Це можуть бути і компанії, і консорціум. Нам важливо, щоб наша ГТС працювала і мала перспективу, а також була високорентабельною і вирішувала завдання, що стоять перед Україною, Росією та Європою", - підсумував він.powered by lun.ua