Україна втрачає лідерство у Східному партнерстві

8 переглядів
2
Середа, 30 травня 2012, 10:47

Україна й далі втрачає позиції лідера європейської інтеграції серед країн Східного Партнерства.

Такими є результати Індексу європейської інтеграції країн Східного Партнерства 2012, повідомляє прес-служба Міжнародного фонду "Відродження".

Згідно з дослідженнями, Молдова, Грузія та Вірменія демонструють високий рівень наближення до стандартів ЄС.

Україна демонструє подальше погіршення за показниками демократії та ринкової економіки, передусім бізнес-клімату.

У результаті Індекс фіксує приблизно співмірний рівень демократії в Україні, Грузії та Вірменії, тоді як показники Азербайджану наблизилися до показників Білорусі.

Результати Індексу-2012 свідчать про те, що Молдова випереджає інші країни Східного Партнерства передусім за рівнем демократії, рівнем контактів між людьми з ЄС й інституційним забезпеченням європейської інтеграції.

Також Молдова демонструє високі показники допомоги з боку ЄС. Це може бути свідченням запровадження політики ЄС "більше за більше": більше підтримки з боку ЄС у відповідь на більш успішні внутрішні реформи.

Україна тримає лідерство у сфері інтенсивності та глибини зв’язків із ЄС, передусім на рівні політичного діалогу, економічної співпраці та співпраці у таких секторах, як свобода, юстиція, правосуддя, транспорт та енергетика.

Україна перебуває позаду не лише Молдови та Грузії, але й Вірменії з погляду виконання "домашнього завдання" – запровадження стандартів ЄС на різних рівнях.

Що стосується інституційного забезпечення європейської інтеграції, Україна досі перебуває позаду Молдови та Грузії.

При цьому в Україні досить розвинута система адаптації законодавства. Утім, ця система поки що формальна, оскільки, як свідчать результати Індексу, рівень запровадження стандартів ЄС в Україні низький.

Результати ґрунтуються на дослідженні, яке здійснила група з понад 50 експертів з усіх країн Східного Партнерства – України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії й Азербайджану.

Дослідження провели Міжнародний фонд "Відродження" й "Open Society Foundations".

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 212.92.249.---Sergey Solovyov..
Когда весь мир объединяется, Украину все оставляют в +о++. Не надо говорить "нам никто не нужен". Кризис грянет незаметно, помощи ждать неоткуда. Страна будет в руинах. Одумайтесь.
IP: 46.146.48.---Raeder..
Молдавия самая голожопая, вот она и опережает. Им терять нечего, кроме маламыги
Усі коментарі