Видавці та редактори світу закликають підтримати пресу в Україні

Четвер, 31 травня 2012, 22:10

Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA) і Всесвітній форум редакторів закликають до активної підтримки свободи преси в Україні.

Такий заклик організації озвучили на тлі побоювань з приводу стану демократії в країні, наголошується в спільному повідомленні організацій.

У листі до членів WAN-IFRA, президент організації Джейкоб Метью закликав міжнародне співтовариство ЗМІ показати свою солідарність з незалежною пресою в Україні.

Він нагадав, що в Києві 2-5 вересня 2012 року відбудеться Всесвітній газетний конгрес, Всесвітній форум редакторів та Info Services Expo 2012.

У зв'язку з тим, що деякі європейські лідери мають намір бойкотувати матчі європейського чемпіонату з футболу в Україні, в WAN-IFRA задумалися чи доречно приводити свої щорічні зустрічі в Києві.

"Ми збираємося до Києва, щоб стояти в знак солідарності з місцевою незалежною пресою, яка бореться щодня під великим тиском, часто поодинці", - сказав Метью.

"Шляхом проведення наших заходів у Києві, ми надамо їм можливість поділитися своїм досвідом з міжнародним співтовариством газетярів, що дозволить їм отримати вигоду з кращої міжнародної практики, можливість навчання, і запропонувати моральну підтримку", - сказав він.

Президент WAN-IFRA зазначив, що проведення цих заходів в Україні "відкриває можливості для взаємодії з органами влади і привернення уваги світової громадськості до проблем".

"З цих та інших причин, я хотів би запросити вас приєднатися до нас в Києві, і не тільки отримати користь з презентацій і спілкування, але додати свій голос до тих голосів, які відстоюють свободу преси в країні", - йдеться в листі Метью.

Українська правдаpowered by lun.ua