Меркель не бойкотуватиме Євро, якщо Тимошенко відпустять в Німеччину – соратник

Неділя, 6 травня 2012, 20:44

Рішення канцлера Німеччини Ангели Меркель про її присутність на Євро-2012 в Україні залежатиме від можливості лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко в Берліні.

Про це заявив однопартієць канцлера, депутат Бундестагу від фракції ХДС/ХСС Карл-Георг Вельманн в інтерв’ю ТСН, показаному в неділю.

"Ми пропонуємо – дайте їй виїхати. Цю проблему потрібно врешті вирішити, і вирішити до початку чемпіонату. Інакше для глави німецького уряду буде важко їхати туди і сидіти поряд з офіційними представниками України", - сказав він.

Велльман також зазначив, що Німеччина хоче дати Україні мотивацію для покращення ситуації з правами людини.

"Усі розмови, які ми наразі ведемо, демонструють, що українська влада теж шукає виходу із положення. Щоби ця проблема нарешті зникла. І це ми хочемо зробити разом. Хочемо дати якусь мотивацію – наприклад, підписати угоду про наближення України до ЄС. Україна могла б отримати велику користь. Наприклад, від зони вільної торгівлі", - сказав він.

Разом з тим, речник німецького уряду Штеффен Зайберт у неділю спростував інформацію, що канцлер виступає за політичний бойкот європейської футбольної першості, якщо Тимошенко не буде звільнена.

Він вкотре наголосив, що Меркель ще не ухвалила рішення, чи їхатиме вона в Україну, повідомляє Німецька хвиля.

Водночас Financial Times Deutschland повідомляє, що Зайберт заперечив інформацію, що Меркель закликає до бойкоту Євро-2012.

"Повідомлення неправдиве. Канцлер не виступає за загальноєвропейський політичний бойкот ігор в Україні", - сказав речник уряду.

Як повідомлялося, Генпрокуратура України заявляла, що лікування засуджених за кордоном не передбачено українським законодавством.

Тимошенко має розпочати лікування в лікарні Укрзалізниці Харкова у вівторок за участю німецького лікаря.powered by lun.ua