Данилишин порахував, що доходи в регіонах відрізняються на 73%

3 перегляди
Субота, 16 червня 2012, 22:06

На сьогоднішній день розрив у доходах на душу населення між окремими областями України (не рахуючи Києва) становить більше 73%.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-міністр економіки Богдан Данилишин, зазначаючи, що за міжнародними стандартами цей розрив не повинен перевищувати 20%.

За словами Данилишина, диференціація сукупних доходів на душу населення між окремими областями становить більше 3-х разів.

"Якщо межею бідності вважати офіційно встановлений прожитковий мінімум, то поза ним в Україні в 2010 році проживало 30,7% людей, тоді як в 2008-м і 2009 рр.. - близько 23%. Зараз розрив у доходах на душу населення між окремими областями (не рахуючи Києва) становить більше 73%, хоча за міжнародними стандартами він не повинен перевищувати 20%", - пише екс-міністр.

"Ці та інші критерії і повинні визначати основні підходи до вирішення гострих регіональних проблем", - підкреслив він.

Крім того, екс-глава Мінекономіки відзначив, що в середньому в регіонах пропозиція робочої сили перевищує попит у 30 разів, зокрема в Івано-Франківській області - у 329, Волинській - в 137, Львівській - в 103 рази. Від 20 до 50% безробітних по регіонах не працюють більше 1 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua