Тимошенко вимагає не дозволити Януковичу переписати Конституцію під себе

Середа, 27 червня 2012, 15:26

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко наголошує, що змінювати Конституцію можуть тільки народ і Верховна Рада.

Про це йдеться у листі Тимошенко, текст якого був оприлюднений депутатом Сергієм Власенком під час круглого столу щодо реформування Конституції.

За словами Тимошенко, практично кожна дія правлячої партії є антиконституційною.

"Яку статтю Конституції не відкриєш, вона щоденно принижується тими, хто зобов’язаний по закону гарантувати її святість", - заявила Тимошенко.

Вона зауважила, що проблема не стільки в недосконалому змісті Конституції, а в тому, що президент і представники правлячої партії її не читали і читати не збираються.

"У сьогоднішнього режиму така потреба повністю відсутня. Але у влади є велике бажання зберегти себе надовго", - зазначила вона.

За словами Тимошенко, усі президенти України, крім Леоніда Кравчука, втрачаючи владу, намагалися внести зміни до Конституції неприроднім шляхом створення конституційних комісій, асамблей тощо.

"Мета таких дій одна – зберегти себе у владі та владу для себе. Віктор Янукович не виняток. Йому важко зрозуміти, що Конституція України - це цінність, а не запобіжник від відповідальності в майбутньому за антиконституційні дії", - наголосила вона.

Тимошенко переконана, що саме "через страх та з міркувань забезпечення власної безпеки Януковичем створена Конституційна асамблея і для того, щоб диктатуру однієї людини зробити конституціалізованою".

Лідер "Батьківщини" наголосила, що демократичні сили не мають морального права брати участь в роботі асамблеї.

"Наше завдання - не дозволити Януковичу переписати Конституцію під себе. Ми не можемо легалізовувати мафію через конституційний процес, ліквідувати нашу національну ідентичність та ліквідувати навіть натяки на демократію", - вказала вона.

Тимошенко переконана, що зміна Конституції має відбуватися шляхом проведення референдуму або ухваленням статей згідно з порядком, чітко окресленим в самій Конституції.

"Тобто лише народ та Верховна Рада мають право змінювати Конституцію. Все інше – чергове шахрайство підконтрольних Президенту членів новоствореної асамблеї", - наголосила вона.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...