Експерт: на вибори в Україну завезуть 1,5 мільярдів доларів

Вівторок, 10 липня 2012, 14:17

Експерти оцінюють надходження з офшорних зон у період виборів Верховної Ради до 1,5 млрд доларів.

"За моїми підрахунками, з офшорів буде завезено в Україну близько 1-1,5 млрд доларів, що становить близько 3% від золотовалютних резервів", - зазначив директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

За його оцінками, наявний обсяг золотовалютних резервів (майже 30 млрд доларів) і зазначені надходження з офшорних зон (1-1,5 млрд доларів) дадуть можливість і далі підтримувати стабільність курсу гривні.

"Наявний обсяг золотовалютних резервів, а також кошти, які надійдуть із офшорів на фінансування виборчої кампанії, дадуть змогу НБУ і надалі підтримувати стабільний курс національної валюти", - сказав експерт.

Водночас, на його думку, Нацбанку варто було б свідомо піти на певну девальвацію гривні.

"Це було б правильним, адже він (НБУ) зараз є заручником того, що нинішня ситуація трактується так, що курс, який не змінюється тривалий час - ознака стабільності економіки. Курсова стабільність важлива, але коливання в межах 5% - це також абсолютно нормально", - підкреслив Устенко.

У зв'язку з цим, як вважає експерт, виведені з офшорів кошти повинні стати свого роду "подушкою" для НБУ, що дає можливість згладжувати різкі валютні коливання.

Заступник директора Інституту інноваційного підприємництва Валентина Лавріненко вважає, що після завершення виборів Нацбанку буде легше утримувати стабільність гривні.

"Очевидно, що спаде психологічний фактор, який, хоча і є не найважливішим у валютних коливаннях, все-таки важливий, адже населення заспокоїться і нагнітання ситуації припиниться", - переконана вона.

Водночас, вважає експерт, Нацбанку варто відмовитися від політики утримання курсу гривні на мертвій точці.

Як повідомляло агентство, раніше Асоціація українських банків заявила про можливу девальвацію гривні до кінця 2012 року після проведення виборів до Верховної Ради.

Українські новини

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: