Янукович каже, що досвід Грузії нам не підходить

П'ятниця, 13 липня 2012, 12:31

Президент України Віктор Янукович вважає, що досвід Грузії в проведенні реформ не підходить для України.

Про це він заявив під час зустрічі в Криму із Клубом головних редакторів СНД, Грузії й Балтії в середу, повідомляють "Известия в Украине".

Так, на запитання, чи підходить Україні грузинський досвід в успішному проведенні реформ, Янукович відповів:

"Україна – інша країна. Населення однієї тільки Донецької області більше, ніж усієї Грузії".

"Я давно займаюся реформами. З тих пір, як почав працювати керівником підприємства, пройшло 37 років. У Донецькій області досі діє розпочата мною програма розвитку регіону до 2020 року", - заявив Янукович.

"Коли я прибув до Києва, у 2003 році створив робочу групу з реформування країни. Нам допомагала найбільша у світі консалтингова компанія, яка в багатьох країнах займалася реформами, має колосальний матеріал для порівняння", - сказав Янукович.

"Ми не наосліп приймали їхні пропозиції, ми залучали вітчизняних фахівців, науку. Ми повинні були відчути болючі крапки країни", - пояснив він.

Президент також розповів, що нещодавно цілий день провів із ученими, обговорюючи питання економічної ефективності.

"Ми збиралися з ученими й тиждень тому, на всю неділю закрилися. Вони й курили (я не курю), і чай-каву пили, сперечалися, як знайти формулу ефективності фінансових ресурсів у різних секторах економіки. Я такі дискусії постійно проводжу", - заявив Янукович.

"Успіх реформ має складові: хороший проект, розумна команда й сприятливі умови. Одному організму хороші ліки допомагають, а інший заганяє в могилу. Україна – це теж організм, і немає реформ, які могли б жити від нього окремо. Вони впроваджуються всередину", - упевнений він.

Крім того, за словами Януковича, "незавершена реформа гірша за непочату".

"У 2004-му ми взялися за зміни - а в 2005-му вибори, команда розбіглася. У 2006-му я став прем'єр-міністром, знову всіх зібрав, почали працювати – а у квітні Ющенко підписав указ. Виникло запитання: хто буде реформи реалізовувати?", - зазначив він.

"Ми, звісно, не захищені від помилок. Нам потрібно, щоб помилки не були фатальними", - підкреслив Янукович.powered by lun.ua