Кирило приїде до України за тиждень

Середа, 18 липня 2012, 12:12

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило відвідає Україну 26-28 липня з нагоди Дня хрещення Київської Русі й 20-річчя предстоятельського служіння митрополита Київського і всієї України Володимира.

Як повідомив прес-секретар предстоятеля УПЦ (МП) протоієрей Георгій Коваленко на брифінгу в середу в Києві, патріарх Кирило прибуде в Київ вранці 26 липня.

"Візит патріарха почнеться 26-го й завершиться 28 липня", - цитує його "Інтерфакс-Україна".

"26 липня, орієнтовно, ми очікуємо приліт святійшого патріарха о 10:00. Одразу з аеропорту він прибуває в Лавру (Києво-Печерську Лавру), де зустрінеться із Блаженнійшим митрополитом Володимиром, і почнеться засідання священного синоду Російської православної церкви", - сказав Коваленко.

"Це вже традиція – під час липневих візитів саме в Києві проходить засідання священного синоду Російської православної церкви", - зазначив він.

У другий день перебування патріарха Кирила в Києві, 27 липня, вранці продовжиться засідання священного синоду. Після його завершення планується прес-конференція.

На 13:00 п'ятниці запланований молебень на Володимирської гірці, а потім – урочиста академія з нагоди 20-річчя предстоятельського служіння митрополита Володимира в палаці "Україна".

На 27 липня також запланована цілонічна ("всеношна") служба в Києво-Печерській Лаврі на площі перед Успенським собором.

У День хрещення Русі, у День святого рівноапостольного Князя Володимира, 28 липня, запланована божественна літургія на площі перед Успенським собором у Києво-Печерській Лаврі за участю митрополита Володимира й патріарха Кирила.

Очікується її пряма трансляція на Першому національному каналі.

Як повідомив Коваленко, за запрошенням митрополита Володимира у святкових заходах візьмуть участь представники 13 з 15 помісних православних церков світу – Константинопольської, Олександрійської, Ієрусалимської, Антиохійської, Грузинської, Кіпрської, Болгарської, Польської, Елладської та інших.powered by lun.ua