Держпідтримка Ахметова може вбити альтернативну енергетику

Середа, 18 липня 2012, 16:06

Держпідтримка ДТЕК ставить під загрозу розвиток в Україні альтернативної енергетики.

Про це пише "Дзеркало тижня".

Як зазначається в публікації, Міністерство енергетики та вугільної промисловості оприлюднило проект оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

Громадська рада Державного агентства енергоефективності та енергозбереження вважає його неприйнятним, що суперечить внутрішньому законодавству та зобов'язанням України перед Енергетичним співтовариством, пише видання.

Член громадської ради Віталій Давій у свою чергу заявив, що даний проект в разі затвердження може знищити українську галузь відновлюваної енергетики.

Таким чином Україна може втратити інвесторів, які раніше цікавилися вкладеннями в альтернативну енергетику.

"Минулого року експерти вперше включили Україну в ТОП-40 країн, в яких створено найбільш сприятливий клімат для інвестицій у зелену енергетику", - наголошується в публікації.

Як пише газета, експерти прогнозували інвестиції в розмірі 10 мільярдів доларів, з якими можна починати прощатися в разі прийняття нової стратегії, спрямованої на підтримку ТЕС/ТЕЦ, якими володіє ДТЕК.

"Кому ж вигідно відмовитися від такої суми? Якщо в країні не буде розвиватися "альтернативна енергетика" - це звільнить держбюджет від "зеленого тарифу", і кошти будуть спрямовані на дотації компаніям-постачальникам інших видів палива. В Україні це вугілля", - пише видання.

"А контроль за половиною вугілля країни ставить енергомонополію ДТЕК в чергове вигідне дотаційне положення. Схема проста: знищення альтернативної енергетики як своїх безпосередніх конкурентів у питанні розподілу бюджетних грошей. І все це знову ж на шкоду вітчизняній промисловості і населенню", - йдеться в статті.

Як відомо, ДПЕК є енергетичним підрозділом групи СКМ Ріната Ахметова.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!