Одеські підприємці увірвалися в міськраду через побори "силовиків"

Вівторок, 24 липня 2012, 13:11

В Одесі підприємці увірвалися на сесію міської ради і заблокували трибуну з вимогою навести порядок у роботі ринків.

Як повідомляє УНІАН, близько 100 підприємців, що працюють на міських ринках, зокрема, "Привозі", "Малинівському" та інших, пікетують будівлю Одеської міськради, де о 10.00 відкрилася 15-та сесія.

Відео "Одеса. Коментарі"

Декому з учасників акції, які протестують проти поборів з боку силовиків і так званих "співробітників охоронних структур", вдалося прорватися до зали засідань.

Торговці, від імені яких виступив, зокрема, депутат міськради Сергій Бовбалан, вимагають від депутатів повернути ринки у власність міської громади, причому прийняти рішення негайно.

Бовбалан назвав ряд ринків "проблемними", зокрема "Привоз", "Успіх", "Острів", "Малинівський" та інші.

Головуючий на сесії мер Одеси Олексій Костусєв запропонував "створити для вирішення виниклих проблем депутатську робочу групу".

У свою чергу, підприємці вимагають невідкладно припинити побори з боку охоронців ринків, у сесійному залі звучать попередження: "У нас вже люди з поясами шахіда йти готові, ви цього хочете?".

В однієї з учасниць акції Наталії Шарапової, яка хворіє на цукровий діабет, стався напад. Вона разом з іншими підприємцями прорвалася до сесійної зали, всупереч протидії охоронців і групи депутатів. Проте від допомоги медиків "швидкої допомоги" Шарапова відмовилася.

Бригада медиків залишилася чергувати біля міськради, оскільки акція протесту триває, причому присутні біля адмінбудівлі групи одеситів домагаються різних цілей: одні – повернення незаконно відібраних охоронцями товарів з контейнерів, інші вимагають від Костусєва виконати обіцянку і створити комунальні ринки.

Водночас начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Альберт Байжанов намагався перешкодити роботі журналістів, зокрема проводити відеозйомку подій, проте представники ЗМІ порекомендували йому зайнятися своїми безпосередніми обов'язками і продовжують висвітлювати роботу сесії та акцію підприємців.

Також сталася перепалка між охоронцями й підприємцями, повідомляє "Одеса. Коментарі".

У результаті, депутати Одеської міської ради створили комісію для вивчення ситуації навколо ринків. До складу комісії увійшли депутати, члени ініціативної групи, які штурмувала мерію, і чиновники Одеського виконкому.

Комісію зобов’язали до 6 серпня доповісти міській раді про результати перевірки ситуації навколо ринку "Привоз". Контролювати виконання рішення буде особисто мер Одеси Олексій Костусев, повідомляє "Одеса. Коментарі".powered by lun.ua