Прокурори хочуть бачити Тимошенко в режимі відеоконференції. Вона проти

Вівторок, 31 липня 2012, 10:26

Київський райсуд Харкова продовжив слухання кримінальної справи проти екс-прем’єра України Юлії Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ.

О 10.00 головуючий суддя Костянтин Садовський оголосив про початок судового засідання.

Екс-прем'єра в залі немає.

Державний обвинувач заявив клопотання про участь Тимошенко в судових засіданнях  в режимі відеоконференції.

"просимо суд запропонувати підсудній Тимошенко письмово висловити свою думку про її участь  в суді шляхом відеоконференції", - заявив прокурор.

Він додав, що участь у режимі відеоконференції передбачена законодавством України.

На це адвокат Тимошенко Сергій Власенко заявив про її відмову брати участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції.

"Заявляю про незгоду на проведення відеоконференції з моєю участю", — процитував Власенко заяву екс-прем'єра.

У заяві також відзначається, що КПК передбачає проведення відеоконференції для здійснення окремих процесуальних дій, а не як форму участі в судовому засіданні.

Проведення відеоконференції за словами Тимошенко позбавляє її можливості конфіденційного спілкування із захисниками під час судового засідання.

У заяві відзначається, що у випадку, якщо суд прийме рішення про участь Тимошенко в процесі в режимі відеоконференції без її згоди, вона буде розглядати це як порушення її права на захист, передбаченого як українським так і міжнародним законодавством, а також як доказом упередженості суду.

Виступ Власенка прихильники Тимошенко у залі неодноразово переривали оплесками й вигуками "Браво".

Тим часом, під судом між прихильниками та опонентами Тимошенко сталася бійка.

Коли прихильники Тимошенко намагались поставити сцену та апаратуру, молоді люди спортивної статури намагалися перервати оточення бютівців. Виникла бійка, яку розняла міліція. 

За матеріалами Інтерфакс, УНІАНpowered by lun.ua