Львівська облрада оголосила війну адміністрації за мову

Середа, 4 липня 2012, 18:47

Львівська облрада хоче розірвати угоду про оренду майна зі Львівською облдержадміністрацією й припиняє контакти з ОДА, доки та не відреагує на ухвалення мовного закону.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", лідер фракції ВО "Свобода" в облраді Ірина Сех на засіданні президії Львівської облради в середу заявила:

"Ми звернемося до Господарського суду Львівської області з вимогою розірвати договір, як такий, що втратив свою силу".

Таку пропозицію підтримав голова бюджетної комісії облради Ярослав Качмарик.

Сех не повідомила, коли саме облрада звернеться до суду.

3 липня Львівська облрада відмовилася продовжити договір про пільгову оренду 22-х будівель, у яких розташовані Львівська облдержадміністрація та її структурні підрозділи. За старим договором оренда приміщень обходилася ОДА 1 гривню на рік.

У середу вранці у зв'язку з ухваленням "мовного" закону депутати Львівської облради розставили намети біля входу в будівлю обладміністрації й блокували вхід в ОДА її чиновникам.

Пізніше голова обласної ради Олег Панькевич заявив, що Львівська облрада "припиняє контакти й співпрацю з обласною держадміністрацією доти, доки Михайло Костюк і його заступники не задекларують свою позицію щодо подій 3 липня у Верховній Раді".

Також Панькевич зажадав від губернатора Костюка закликати президента не підписувати мовний закон і "не допустити конституційний переворот у державі".

У свою чергу, прес-служба Львівської ОДА оприлюднила заяву Костюка, у якій сказано, що він "свій мовний вибір зробив із молоком матері".

"Протягом усього життя я й моя родина є відданими носіями рідної мови. Це свята й незрушна цінність", - заявив Костюк і закликав жителів краю до "взаємоповаги й толерантності".

Як відомо, Верховна Рада 3 липня 248 голосами ухвалила закон "Про засади державної мовної політики", який значно розширює сферу застосування, зокрема, російської мови.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування