Солана: вступ у Митний союз ускладнить переговори України з ЄС

Субота, 15 вересня 2012, 18:16

Приєднання України до Митного союзу значно ускладнило б її переговори з Європейським Союзом.

Таке переконання висловив колишній верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана під час пленарної дискусії в ході Ялтинського форуму, передає Укрінформ.

"Саме Україна має вирішувати, куди рухатися. Але, якщо ви підете до Митного союзу, мушу зазначити, що буде більш складно вести переговори з Європейським Союзом, адже доведеться двічі узгоджувати позиції - ті, що ви маєте з ЄС, і ті, що маєте з Митним союзом", - сказав Солана.

"Митний союз - це щось дуже особливе. Зараз, коли Росія є частиною СОТ і ви є частиною СОТ, цей Митний союз не є таким вже необхідним з економічної точки зору. Але він є чимось абсолютно політичним", - зауважив політик.

Він підкреслив, що, обираючи європейську інтеграцію, Україна обирає систему цінностей та світогляду, натомість, обираючи Митний союз, зосереджуватиметься суто на обміні товарами.

"Якщо ви увійдете до Європи - ви увійдете до родини держав, поєднаних цінностями і принципами. І ви маєте жити цими цінностями та принципами, якщо ви хочете бути частиною Європейського Союзу. У Митному союзі єдина річ, що ви маєте робити, - це обмінюватися товарами. Тож вам вирішувати", - зауважив Солана.

Він окремо наголосив, що Євросоюз не тисне на Україну з тим, щоб примусити до того чи іншого вибору.

"Ви вільні робити все, що хочете. Але, будь ласка, робіть це таким чином, щоб це відповідало консенсусу в країні, щоб це було серйозним і добре продуманим. Якщо ваші двері будуть відкритими, ймовірно, наші двері будуть відкритими також", - наголосив європейський політичний діяч.powered by lun.ua