"Батьківщина" здає позиції через Кличка і відсутність Тимошенко

Понеділок, 17 вересня 2012, 15:26

Об'єднана опозиція набирає менше голосів, ніж Партія регіонів, бо люди не бачать в опитувальниках прізвища екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Так пояснила директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна у коментарі "Українській правді".

Відповідаючи на питання, чому Партія регіонів обганяє "Батьківщину", яка ще влітку займала лідируючу позицію, Бекешкіна сказала:

""Батьківщина" почала втрачати позиції ще в нашому опитуванні, яке було в середині серпня. Це пов’язано, на мою думку, з тим, що у бюлетені опитування не було прізвища Тимошенко. Раніше воно було. Я думаю, що чимало людей, не побачивши цього прізвища, перейшли у категорію тих, кому "важко сказати" або ще якусь".

За словами соціолога, саме це могло знизити рейтинг опозиції на 2-3%.

"На рейтинг "Батьківщини" впливає партія "Удар" Кличка, бо її електорат зараз зростає у центрі і на заході. І в них той самий електорат, що і в "Батьківщини". Кличко відбирає молодий електорат", - пояснила Бекешкіна.  

Що стосується зростання рейтингу "Партії регіонів", то, за її словами, це передбачалося ще раніше.

"Передбачалося, що рейтинг їх буде зростати. Бо куди дівся електорат Януковича виборів 1-го туру (президентських виборів)? Там було 30%. Куди він дівся? Трохи пішло комуністам, а частина повертається назад до Партії регіонів", - відзначила соціолог.

Водночас вона додала, що до виборів ситуація ще може змінитися.  

"Є резерв невизначених – за одними опитуваннями 15%, за іншими 17% з тих, що підуть на вибори. Тут резерв досить значний і в опозиції, і в Партії регіонів", - сказала вона.

Водночас Бекешкіна прогнозує, що більшість у Верховній раді дістанеться регіоналам.

"Опозиція не отримає більшість, якщо враховувати мажоритарні округи, бо опозиція практично здала багато округів, не вставивши там сильних кандидатів. А до Партії регіонів перейдуть нейтральні, самовисуванці. У багатьох округах перемогу отримають представники бізнесу, бо це ті, що можуть щось зробити для округу. А бізнес не буде сваритися, він буде як мінімум лояльний до влади до року президентських виборів", - сказала соціолог.

"Те, що більшість буде у влади – для мене сумнівів немає. Але наскільки новий парламент буде слухняний? Наступна Верховна рада не буде такою слухняною, і кожного разу доведеться домовлятися з мажоритарниками. Наступний парламент буде набагато більш складним", - підсумувала Бекешкіна.  

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!