Тюремники не дозволили "Українській правді" взяти інтерв'ю у Тимошенко

12 переглядів 12 переглядів
Вівторок, 18 вересня 2012, 16:12

Державна пенітенціарна служба не дозволила кореспонденту "Української правди" взяти інтерв'ю у екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у відповіді заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби в Харківській Андрія Лапінського на інформаційний запит "Української правди".

Свою відмову тюремники пояснили тим, що до засуджених, які знаходяться під вартою, заборонений допуск сторонніх осіб.

"Засуджена Тимошенко відбуває покарання в Качанівській колонії, з 09.05.2012 року проходить курс лікування у лікарні "Укрзалізниці", де працівники Качанівської ВК (№54) здійснюють її охорону", - сказано у відповіді.

"Згідно п.211 наказу Державного департаменту з питань виконання покарань №237 ДСК від 08.12.2003 року, допуск сторонніх осіб до засуджених, які знаходяться під вартою, заборонено, за винятком медичних працівників", - сказано у відповіді.

"Також, відповідно до ст. 48 Кримінально-процесуального кодексу України, мають право доступу захисники ув’язненої особи. У зв’язку з чим надати Вам зустріч із Тимошенко не вбачається можливим", - зазначив Андрій Лапінський.

Також у пенітенціарній службі заявили, що засуджена Юлія Абаплова відмовилась далі спілкуватися з журналістами.

"На теперішній час засуджена Абаплова звернулась до керівництва Качанівської колонії з заявою про обмеження її спілкування із пресою, мотивуючи її тим, що всю інформацію, якою вона володіла і бажала донести до громадськості вона вже озвучила", - сказано у відповіді на запит.

"Абаплова також була ознайомлена з Вашим запитом, проте від зустрічі відмовилась. Тому, згідно чинного законодавства, надати Вам можливість проведення інтерв’ю із засудженою Абапловою на теперішній час неможливо", - повідомили у відповіді на запит.

Заява Абаплової про відмову спілкуватися з журналістами

Крім того у відповіді на запит повідомили, що засуджені не мають доступу до мережі Інтернет і не мають права користуватися комп'ютером.

Між тим Абаплова, даючи інтерв'ю, посилалась на інформацію з інтернет:

"Я не думаю, що вона (Тимошенко) відмовиться від своїх слів. Хоча, може, судячи з того, що зараз викладається в інтернеті..."

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua