Місія ENEMO оцінила українські партії перед виборами

П'ятниця, 21 вересня 2012, 09:48

У Європейській мережі спостерігачів ENEMO відзначають проросійський характер Партії регіонів, а ідеологію партії "Батьківщина" визначають як " центристсько-популістську".

Про це говориться в інструкції ENEMO, призначеній для її співробітників, які будуть працювати в Україні протягом тривалого часу на виборах.

"Інструкція для довгострокового спостерігача" ENEMO займає 60 друкованих сторінок і складається з 13 розділів, пише газета Комерсант-Україна, пише Комерсант-Україна.

З тексту інструкції треба, що ПР є проросійськи орієнтованою партією.

"Передвиборні гасла матимуть регіональну й проросійську спрямованість. Особлива увага буде приділятися питанням російської мови як другої державної, тісним зв'язкам з Росією й запереченню інтеграції з НАТО",— попереджають спостерігачів в ENEMO. 

Діяльність почесного лідера ПР, президента Віктора Януковича на посаді глави держави в документі оцінюється як така, що "стала сигналом тривоги для захисників демократії усередині й за межами країни".

Об'єднаній опозиції в документі відведено більше місця, оскільки партіям які її сформували присвячені окремі довідки.

При цьому особлива увага приділяється "Батьківщині". "Ідеологічно партія є центристсько-популістською, багато в чому через особистість її лідера. З огляду на те, що лідер (Тимошенко) перебуває у в'язниці, стратегія, напрямки роботи й гасла істотно постраждали. Електорат партії живе в західних і центральних областях",— говориться в документі. 

УДАР вважають партією, "що стоїть на позиції ліберальної проєвропейської орієнтації".

Досить критичні відкликання заслужила партія "Україна - Вперед!". У документі вказується, що її лідер Наталя Королівська "відома великими особистими амбіціями, через які в неї виникли серйозні розбіжності з партією "Батьківщина"".

Що стосується Народної партії, очолюваної спікером Володимиром Литвином, то їй відведено всього два абзаци. В одному з них, зокрема, говориться, що ця політична сила "не має ніякої формальної ідеології". powered by lun.ua