МЗС: резолюція Сенату США прийнята за сумнівною процедурою

Субота, 22 вересня 2012, 22:45

У МЗС України не вважають за доцільне коментувати резолюцію, прийняту сенатом США.

"У МЗС України вважають недоцільним коментувати резолюцію, враховуючи спосіб, у який відбувся її розгляд, і декларативний, не обов'язковий характер документа", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі МЗС.

У відомстві додали, що в Україні звикли вважати Сенат США зразком парламентаризму, втіленням високих стандартів демократії, верховенства права та дотримання демократичних процедур.

"У зв'язку з цим важко серйозно сприймати документ, прийнятий минулої ночі за процедурою, яку з усією дипломатичною стриманістю можна назвати, як мінімум, сумнівною", - сказали в прес-службі.

"Якими мотивами керувалися автори резолюції по Юлії Тимошенко, які за всяку ціну намагалися обійти протести інших сенаторів з приводу резолюції, і з цією метою поспішно вносили в неї редакційні правки, також пропонували Сенату прийняти її "з голосу" як вже, нібито новий документ, після 3 години ночі за кілька хвилин до закриття поточної сесії Конгресу, коли в залі були присутні менше півдесятка діючих членів верхньої палати американського парламенту?", - відзначили в МЗС.

У відомстві вважають, що таким чином окремі члени Сенату свідомо намагалися уникнути будь-яких обговорень резолюції, текст якої викликав логічні запитання і протести, як мінімум, у декількох сенаторів, які вимагали повноцінного і зваженого її розгляду - "власне того, чим завжди відрізнялися обидві палати Конгресу".

"Друзі команди Тимошенко зробили все для того, щоб закинути в український інформаційний простір черговий сфальсифікований привід для гучних безпідставних дискусій і дискредитації майбутніх парламентських виборів. Ці зусилля суперечать національним інтересам України і приречені на провал", - підкреслили в прес-службі МЗС.

Як повідомлялося, Сенат США підтримав резолюцію щодо України. У цьому документі є вимога до української влади негайно звільнити Тимошенко та інших політв'язнів. Також в резолюції йдеться про заклик ввести санкції у вигляді заборони на видачу віз усім особам, причетним до ув'язнення Тимошенко.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!