В Україні соціологічна вакханалія - Бекешкіна

Четвер, 27 вересня 2012, 14:50

Україна перетворюється на дикунську державу, масово використовуючи фальшиві соціологічні дослідження.

Про це на прес-конференції у Києві сказала соціолог Ірина Бекешкіна, передає Gazeta.ua.

Бекешкіна наголосила, що таких зловживань фальшивими соцдослідженнями немає у жодній країні світу.

"В Україні відбувається соціологічна вакханалія. Такого немає в жодній країні світу. У нас це є, і з кожним разом все збільшується. На кожній виборчій кампанії фальшивих рейтингів та інституцій з'являється все більше, і ця проблема поглиблюється", - наголосила вона.

Експерт підкреслила, що на цих виборах використовувалася ця технологія, але раніше це робилося не так нахабно.

Так, зокрема, вона розповіла, що в 2006 році напередодні виборів щотижня з'являлося по 5-6 нових соціологічних інституцій та досліджень, які використовували назви, схожі з існуючими інститутами.

"Тоді все поширювалося тільки в інтернеті, зараз ситуація змінилася, знову використовують фальшиві дослідження, але тих інститутів, які можна знайти в мережі. Але прикро, що результати досліджень цих "установ" оприлюднюють такі телеканали як Перший національний, Інтер, "Україна", передруковують відповідні друковані ЗМІ. Також ця інформація активно гуляє по інтернету", - наголосила вона.

"Україна все більше стає дикунською країною, яка не перестає дивувати наших колег-європейців", - додала Бекешкіна.

"Це все дуже прикро і, на жаль, це не лише впливає на рівень довіри до соціології. Якщо центральні канали абсолютно безсоромно будуть показувати результати неіснуючих соціологічних фірм і досліджень, то навіщо взагалі займатися соціологією?  Навіщо взагалі згадувати про європейську інтеграцію? Бо скоро про нас будуть говорити: "Вони з України, де дуже багато диких мавп", – обурилась соціолог.powered by lun.ua