"Батьківщина": Якщо УДАР підтримує імпічмент Януковичу, ми - союзники

П'ятниця, 28 вересня 2012, 10:58

Об’єднана опозиція "Батьківщина" розраховує взяти у новому складі парламенту за пропорційною виборчою системою щонайменше 90 місць.

Про це сказав заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" у Верховній Раді Сергій Соболєв у коментарі Радіо "Свобода" у Дніпропетровську. 

"Я думаю, 90 плюс-мінус 10. Це залежить від успішності проведення кампанії. Це пропорційна частина", - сказав він.

"До цього я додав би: має достатній шанс "Свобода", яка буде мати близько 20 місць, якщо вони долають 5%-й бар’єр. Це гарантовані. І далі: де буде Кличко? Так ніби у нас більшість є, якщо брати пропорційну частину, але з Кличком це є тверда більшість", - додав Соболєв.

Водночас він повідомив, що ключовим питанням у переговорах між об’єднаною опозицією "Батьківщина" та УДАРом є питання імпічменту президента.

"Вже на якусь виходять конкретику переговори з партією УДАР, але нас цікавить тільки одне питання. Це навіть не погодження мажоритарних кандидатів. Ключове питання: чи голосує УДАР за імпічмент Януковичу?", - зазначив Соболєв.

"Якщо голосує, то ми – союзники, якщо не голосує – краще зараз про це сказати, щоб ми не отримали нового Тігіпка, Мороза і нових тушок. Це питання, без відповіді на яке не можна далі рухатися", - заявив він.

"Але ще є питання погодження загальної програми і погодження кожного округу", - додав представник "Батьківщини".

Що ж до результатів виборів на мажоритарних округах, то, за словами Соболєва, багато буде залежати від переговорів із партією УДАР.

В разі домовленості між політичними силами, "принаймні на сході кожен третій округ буде наш", сказав політик.powered by lun.ua