Церква просить Януковича ветувати "електронні паспорти"

Четвер, 11 жовтня 2012, 16:15

Українська православна церква Московського патріархату закликає президента України ветувати закон про єдиний державний демографічний реєстр та електронні паспорти.

Про це йдеться у листі предстоятеля УПЦ (МП), митрополита Київського і всієї України Володимира до Віктора Януковича.

Він зазначає, що до київської митрополії УПЦ "надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього закону".

В цих зверненнях йдеться про те, що він "порушує право громадян на приватність, яке гарантоване у ст. 32 Конституції України".

"Крім того, занепокоєння православних віруючих викликає можливість втручання в їх особисте життя, яку створює закон №10492. Автори звернень вказують, що закон №10492 не у всьому узгоджується з вимогами закону про захист персональних даних (№4452-VІ)", - йдеться в листі.

Стаття 16 вказаного закону передбачає, що "особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідні бланки документів, оформлення і видача таких документів здійснюються у порядку, встановленому чинним законодавством України".

"Однак, на жаль, в законі ніяк не прописано порядок відмови громадян від внесення їх персональної інформації до безконтактного електронного носія. Тому норма про таку відмову носить виключно декларативний характер", - стверджує УПЦ.

Тому митрополит від імені церкви просить президента накласти вето на закон №10492.

"Цей закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення. Відомо, що чимало закордонних країн відмовилися від запровадження подібних реєстрів", - наголошує митрополит Володимир.

Як відомо, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (№10492).

Він запроваджує єдину інформаційно-телекомунікаційну систему (Єдиний державний демографічний реєстр), що містить персональні дані про особу та її біометричні дані. З застосуванням реєстру видаються документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Більшість передбачених цим законом документів будуть містити імплантований безконтактний електронний носій, на який буде вноситися інформація про особу.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування