Литвину не подобається, коли журналісти висловлюють свою позицію

Понеділок, 15 жовтня 2012, 12:53

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає проти позбавлення акредитації журналістів.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання про наміри комендатури парламенту позбавити акредитації журналістів "УП" у зв'язку з висловленнями ними позиції стосовно закону про наклеп.

"Я абсолютно проти того, щоб позбавляти журналістів акредитації, але я за те, щоб ми всі дотримувалися певних правил співіснування. Якщо у нас кожен буде приходити зі своїми плакатами і наметами у сесійну залу, то ви прекрасно розумієте, на що ми її перетворимо", - сказав Литвин.

"Тому наслідувати не найкращий приклад народних депутатів, очевидно, не потрібно", - додав він.

Окрім того, на думку Литвина, профільний комітет з свободи слова, замість того, щоб "прийняти спокійне рішення щодо неправоти комендатури, просто попіарився на цьому питання".

На репліку про те, що у деяких країнах журналісти стрибають на голови депутатам з ложи преси, висловлюючи свою політичну позицію, Литвин відповів: "Я вже казав, що не хотів би, щоб це повторилося в українському варіанті".

На запитання, чому депутатам можна приходити у сесійну залу з банерами, кульками та у футболках з політичними гаслами, він нагадав, що згідно з законом про статус народного депутата, парламентарів не можна обшукувати на вході.

Як відомо, раніше Апарат ВР звернувся до комітету з питань свободи слова та інформації з проханням скасувати акредитацію журналістів "Української правди" Сергія Лещенка та Мустафи Найема через розміщений ними на балконі ложі преси плакат проти закону про наклеп.

Причиною став лист коменданта охорони Ільїна М.О. щодо "інциденту, що стався 2 жовтня – під час засідання Лещенко та Найем розмістили плакат в ложі преси на балконі сесійної зали".

Українська правдаpowered by lun.ua