Камери не врятують вибори від фальсифікацій?

Середа, 17 жовтня 2012, 10:40

Встановлення камер відеоспостереження не гарантує прозорість виборчого процесу в Україні.

Про це написав на блозі Михайло Харвін, представник компанії Jammer, що займається постачанням глушників мобільного та інтернет-зв'язку в країнах СНД.

Відзначається, що камери на виборчих дільницях будуть знімати урни і виборчу комісію.

Тобто в результаті роботи цієї системи можна буде підрахувати точну кількість людей, що дійсно голосували в певний час і зіставити його з даними, представленими виборчою комісією, це дійсно допоможе уникнути багатьох фальсифікацій в рамках виборчого процесу.

"Проте, насторожує той факт, що сам процес підрахунку голосів буде записуватися на відео, а транслюватися в інтернет вже не буде, так як главам виборчих комісій на ділянках наказано відключити цю систему по завершенні процесу голосування", - наголошується в блозі.

Крім того, веб-камери призначені для зйомки об'єктів з малих відстаней (в основному це людина перед комп'ютером або ноутбуком) і тому фокусна дистанція у них зовсім невелика і вони зовсім не призначені для зйомки приміщень. Таким чином, якість зображення, швидше за все, буде залишати бажати кращого.

Ще однією рисою цієї системи відеоспостереження є те, що, якщо доступ в інтернет буде втрачений, камери почнуть зберігати відео в локальному сховищі, що все-таки відкриє дорогу для різних фальсифікацій, а відеофайли завжди можна відредагувати і видалити "непотрібні" фрагменти.

Якщо камери будуть підключатися до ноутбуків через Wi-Fi, у цьому випадку одна глушилка сигналів Wi-Fi, зможе легко порушити працездатність цієї системи на одній окремо взятій дільниці.

Те ж стосується працездатності систем відеоспостереження у віддалених районах, де відсутній провідний інтернет.

"Таким чином, саме собою виникає питання, для чого було організовувати таку дорогу мережу відеоспостереження, якщо в її роботу можна досить легко втрутитися і, при необхідності, організовувати такі ж фальсифікації, як і раніше?", - наголошується в блозі.

Як відомо, Верховна Рада схвалила виділення ЦВК суми 993,6 млн грн на встановлення веб-камер на виборчих дільницях.powered by lun.ua