Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У "Артеку" бунт: дітей погано годують і доглядають, землі дерибанять

Четвер, 18 жовтня 2012, 15:58

Співробітники МДЦ "Артек" вимагають від влади України усунути з посади нинішнього гендиректора "Артека" Олену Піддубну у зв'язку зі зловживаннями на посаді.

Про це вони заявили на прес-конференції в Києві, повідомляє УНІАН.

Співробітники також вимагають провести відкритий конкурс на заміщення посади гендиректора.

Крім того, вони хочуть затвердити міжнародну наглядову раду "Артеку", що складається з артеківців різних країн і поколінь, як орган контролю громадськості за всіма аспектами діяльності "Артеку".

Як розповів лідер неформального міжнародного товариства "Артек" Ігор Степанов, на території табору ведеться приватне будівництво і на сесію Гурзуфської селищної ради винесено питання про відчуження частини земель.

"Найголовніша проблема – це те, що під загрозою земля, цілісність табору. На території йде незаконне будівництво, будівлі, призначені для використання суто з метою діяльності "Артеку", роздаються лівим фірмам, реконструюються під торгові заклади", - сказав він.

Керівник режисерсько-постановочної групи продюсерської служби МДЦ "Артек" Тетяна Чайковська заявила, що діти, які відпочивають в "Артеку", "залишаються голодними, недоглянутими і незадоволеними відпочинком".

Вона стверджує, що їдальням видаються прострочені продукти харчування в індивідуальних упаковках, а самі продукти купуються за завищеними цінами.

"У вожатих 5-денний робочий тиждень по 8 годин на день, отже, в суботу і неділю вони всі офіційно вихідні, діти належать самі собі", - зазначила Чайковська.

За її словами, якість педагогічних програм у таборі падає, кількість гуртків зменшується, багато традиційних фестивалів не проводяться.

Чайковська також розповіла, що прогулянкові катери "Артеку" перевозять сторонніх, автотранспорт і структурні підрозділи використовуються для забезпечення приватних заходів – весіль, днів народжень.

"День народження президента Віктора Януковича було також забезпечено за участю міжнародного дитячого центру. Близько 30 красивих представницьких автобусів було задіяно в цьому заході, хоча за офіційними паперами вони проводили екскурсії для дітей", - повідомила вона.

Крім того, зазначила Чайковська, попри брак службового житла для співробітників, перший поверх гуртожитку "Кипарисове" переобладнали під супермаркет.

Художній керівник дитячого табору "Річковий" МДЦ "Артек" Ірина Суліковська, у свою чергу, зазначила, що в гуртожитках "Артеку" проживають люди, які не мають трудових відносин із дитячим центром.

"Доходить до такого абсурду, коли постійні співробітники "Артеку", не маючи житла, змушені за плату наймати у цих людей житло", - додала вона.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: