Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ОБСЄ: адмінресурсом найбільше зловживає Партія регіонів

П'ятниця, 19 жовтня 2012, 15:30

Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ оприлюднило в п´ятницю другий проміжний звіт спостерігачів за виборами в Україні.

Довгострокові спостерігачі підтвердили зловживання адміністративним ресурсом у понад 20-ти випадках у більше, ніж десяти областях України, повідомляє Німецька хвиля.

Причому більшість таких випадків, за даними Місії спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ, спрямовані на підтримку Партії регіонів або її кандидатів.

У звіті місії ОБСЄ також зазначається, що спостерігачі "помітили діяльність благодійних організацій, тісно пов´язаних з певними кандидатами, що надають виборцям матеріальні привілеї або послуги".

Проміжний звіт спостерігачів від ОБСЄ торкається періоду від кінця вересня до середини жовтня. За звітний період довгострокові спостерігачі від Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ відвідали понад 80 передвиборних заходів.

Як наголошується в документі, найбільш помітну кампанію проводить Партія регіонів та її кандидати. Наступними за рівнем активності є Об´єднана опозиція "Батьківщина" та "УДАР".

Попередні результати моніторингу ЗМІ, проведеного Місією спостереження за виборами в Україні, "демонструють, що обсяги висвітлення кампанії у новинах та інформаційних випусках обмежені, і стосується це найпопулярніших телеканалів".

Упродовж звітного періоду ЦВК отримала 25 скарг щодо порушень у ході передвиборної кампанії та непрямого підкупу виборців, констатується в документі.

Спостерігачі відзначили вчасний розгляд скарг, але звернули увагу на те, що "обговорення відбувається за зачиненими дверима". Вони також наголосили, що постановам "бракує достатньої фактичної бази та юридичного обґрунтування".

"Окружні та апеляційні адміністративні суди відхилили більшість скарг, проаналізованих Місією спостереження, з формальних підстав або внаслідок відсутності доказів. У деяких випадках суди застосовували необґрунтоване, занадто вузьке або непослідовне тлумачення закону", - йдеться у звіті.

Місія спостереження за виборами була створена Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ 12 вересня цього року. До складу цієї місії входить основна група експертів з 20-ти осіб, які працюють у Києві, та 90 довгострокових спостерігачів, які почали працювати по всій Україні 19-20 вересня. Перший проміжний звіт Місії спостереження був оприлюднений 4 жовтня.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: