Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Претендент на крісло голови ВСУ заблокував своє обрання - ЗМІ

Субота, 20 жовтня 2012, 13:47

Голова Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, який вважається основним претендентом на посаду голови Верховного суду, заблокував власне обрання.

Про це виданню ZN.UA розповіли обізнані джерела.

Як відомо, 13 жовтня виповнилося 65 років нинішньому голові ВСУ Петрові Пилипчуку, і він подав у відставку. Головою ВСУ він був менше року.

Вже в кінці літа в судовій системі почалися перестановки. У відставку у зв'язку з досягненням 65-річного віку пішов заступник голови ВССУ, брат нинішнього генерального прокурора Микола Пшонка.

Крім того, парламент несподівано, за рік до 65-річчя, підтримав переведення рядовим суддею ВСУ Леоніда Фесенка, суддею ВССУ обраний нинішній глава Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко.

Юридичні видання коментували ці події як підготовку до майбутніх гучних призначень: Колесніченка - головою Вищого спецсуду, Фесенка - головою ВСУ.

Втім, пише видання, обидва переходити в інші інстанції не поспішали, а Фесенко взагалі раптом "зник". Спочатку він навіть не з'явився на засідання парламенту, де його обирали суддею ВСУ. Потім несподівано пішов у тривалу відпустку (за даними джерел ZN.UA - на 70 днів).

Обізнані джерела стверджують, що обрання Фесенка головою ВСУ опинилося під великим питанням. Він це зрозумів і тому навіть не писав заяви на внесення його до штату ВСУ, заблокувавши таким чином свій перехід в ЗСУ і залишивши (поки що) свій статус-кво як голови ВССУ.

Проблема з його обранням головою ВСУ виникла, з одного боку, через процедуру таємного голосування, результат якого навіть при нинішній ситуації непросто проконтролювати.

"До того ж судді ВСУ за "чужинців" голосують неохоче - своїх претендентів на вищу посаду вистачає. З іншого боку, стверджують, що Фесенко потрапив у немилість до вищого керівництва держави (точніше - його оточення)", - пише видання.

Ситуація з обранням нового голови ВСУ ускладнюється тим, що за новим законом пленум ВСУ з питання обрання голови ВСУ скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього голови. Повноваження Пилипчука на цій посаді припинилися 13 жовтня - досягнувши граничного віку, він не може бути суддею, а отже, і головою суду.

Однак, незважаючи на те, що Пилипчук своєчасно пройшов процедуру ВРЮ щодо свого звільнення з посади судді, це питання на розгляд Верховної Ради 16 жовтня винесене не було.

Це може означати, що сторони, які борються за посаду голови ВСУ, на даний момент не дійшли згоди щодо компромісної фігури, а кожна сторона окремо не в змозі "провести" свого кандидата, пише "Дзеркало тижня".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: