Генсек Ради Європи: вибори без Тимошенко можуть не визнати

5 переглядів
Неділя, 21 жовтня 2012, 11:43

Вибори в Україні можуть не бути визнані вільними й чесними через те, що в них не бере участі екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Про це заявив генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд в інтерв'ю виданню Tagesspiegel, повідомляє Німецька хвиля.

За його словами, те, що вибори відбудуться без участі Тимошенко, може призвести до протестів. Крім того, "є небезпека того, що ці вибори не будуть визнані чесними і вільними".

Він зауважив, що казав про це українському керівництву.

Говорячи про можливі наслідки для України у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини, що визнав низку порушень прав людини при арешті та ув'язненні екс-глави МВС Юрія Луценка, генсек Ради Європи заявив про очікування, що Україна виконає рішення суду.

"Кожна країна, котра є членом Ради Європи, повинна виконувати рішення Суду з прав людини у Страсбурзі", - наголосив Ягланд.

Відповідаючи на запитання, що буде, якщо Київ не виконає рішення суду у Страсбурзі, генсек Ради Європи відзначив, що український президент Віктор Янукович привселюдно казав, що вироки Європейського суду з прав людини у справі Луценка, а згодом і Тимошенко будуть виконані.

"Я б не хотів у цьому разі говорити про санкції, це було б непродуктивно", - зазначив Ягланд.

Як відомо, Європейський суд з прав людини на початку липня визнав, що у випадку затримання та арешту екс-міністра ідеться про порушення низки пунктів Європейської конвенції з прав людини. Крім того, було вирішено, що Україна має виплатити Луценку 15 тисяч євро компенсації. На початку жовтня уряд України подав клопотання до Європейського суду про перегляд рішення у справі Луценка проти України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua