Депутат Держдуми поскаржиться на Україну в ООН і Європу через викрадення опозиціонера

Середа, 24 жовтня 2012, 08:32

Депутат Держдуми Ілля Пономарьов має намір звернутися в ООН і до Комісара з правах людини Ради Європи із проханням визнати Леоніда Развозжаєва політичним біженцем.

У своєму блозі депутат заявляє, що в останні дні почався "відвертий терор щодо опозиціонерів".

"Післязавтра я лечу до Європи, де буду зустрічатися із представниками ООН і Ради Європи щодо цієї проблеми", - розповів він.

"Я вже домовився з Борисом Нємцовим, членом Координаційної ради, про спільну заяву в ООН і до Комісара з прав людини Ради Європи із проханням надати Леоніду Развозжаєву статус політичного біженця, оскільки заява була оформлена", - додав Пономарьов.

Він також має намір просити ООН і Комісара РЄ з прав людини взяти на контроль порушення статусу біженця й міжнародного законодавства Росією й Україною. 

Помічник депутата Держдуми Леонід Развозжаєв був викрадений на території України в п'ятницю, у неділю в Басманному суді йому призначили запобіжний захід строком на 2 місяці.

У вівторок йому  висунули обвинувачення в справі про масові безпорядки.

Член Московської Гельсінської групи Валерій Борщов заявив, що Развозжаєв відмовляється від написаного ним кілька днів тому зізнання в організації масових безпорядків у Москві, тому що зробив їх під тиском.

Українська правдаpowered by lun.ua