Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Путін заманює співвітчизників за кордоном назад в Росію

П'ятниця, 26 жовтня 2012, 10:34

Президент Росії Володимир Путін відзначає роль співвітчизників в розвитку російської мови та культури за кордоном.

Про це він сказав під час Всесвітнього конгресу співвітчизників, що проживають за кордоном в Санкт-Петербурзі, повідомляє його прес-служба.

"Цінуємо ваш внесок у збереження російської мови і культури, у просування духовних цінностей, які ми з вами розділяємо, прагнення поширювати у світі об'єктивну інформацію про сучасну Росію, її історію, здобутки в освіті, науці і техніці", - сказав він.

Путін повідомив, що в кінці минулого року прийнята масштабна державна програма підтримки співвітчизників у 2012-2014 роках.

З січня запрацював Фонд захисту співвітчизників, по лінії якого надається юридична допомога у випадках порушення етнокультурних прав  росіян, які проживають в інших країнах.

"У наступному році набуде чинності оновлена ​​держпрограма добровільного переселення співвітчизників до Росії. Вона підготовлена ​​з урахуванням досвіду попередньої програми, якою скористалися близько 100 тисяч чоловік", - також повідомив президент Росії.

За його словами, допомога в переїзді на батьківщину буде забезпечена тим, хто хоче працювати, здобути освіту в Росії, планує займатися підприємництвом, а також особам, які мають особливі заслуги в галузі науки, техніки або культури, які володіють унікальними управлінськими знаннями.

Він також повідомив, що ключовим завданням є збереження етнокультурної самобутності, зміцнення позицій російської мови в зарубіжних країнах, особливо на пострадянському просторі.

На це націлена федеральна програма "Російська мова" на 2011-2015 роки. Готується проект концепції "Русская школа за кордоном". Фонд "Російський світ" розширює фінансову підтримку (у вигляді грантів) російських освітніх програм.

Путін також підкреслив, що Росія очікує молодих представників російськомовних діаспор в якості перекладачів та волонтерів на студентській універсіаді в Казані в 2013 році, зимовій Олімпіаді в Сочі в 2014 році, чемпіонаті світу з футболу в 2018 році.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування