СБУ викликає на бесіду росіян, що намагаються одержати притулок в Україні

7 переглядів
П'ятниця, 26 жовтня 2012, 14:32

Співробітники СБУ намагаються викликати на розмову російських опозиціонерів, які намагаються одержати притулок.

Про це повідомляє Міжрегіональна правозахисна Асоціація "Агора" з посиланням на Дженні Курпен, яка разом із чоловіком звернулася із проханням про надання притулку в Україні.

При цьому в ООН відзначають, що СБУ до процесу одержання політпритулку не має ніякого відношення.

"Сьогодні через годину після відвідування Міграційної служби в Києві активісту "Другої Росії" Олексію Дев'яткіну подзвонила людина, що представилася майором Служби безпеки України Миколою, і запросив терміново зустрітися", - повідомляє Агора.

Він пояснив, що зустріч важлива для одержання відповіді про надання статусу біженців в Україні Дев'яткіну і його дружині Дженні Курпен.

"Варто особливо підкреслити, що саме сьогодні ми дізналися безпосередньо від співробітника Міграційної служби, що наша справа перебуває в процесі розгляду, що візьме 1 – 3 місяці, перш ніж ми одержимо остаточну відповідь", - розповіла Курпен.

За її словами, адвокати Керування Верховного комісара ООН по справах біженців у Києві пояснили їм, що "СБУ не має ніякого відношення до процедури одержання статусу біженців і спілкування з будь-якими структурами СБУ не передбачає".

"На наш погляд, це "запрошення" у СБУ означає, як мінімум, бажання допитати нас у справі Развозжаєва, з'ясувати кількість осіб, що перебувають на території України, так чи інакше переховуються від переслідування в Росії", - сказала вона.

"Можливо з'ясувати місцезнаходження персонально кожного, встановити зв'язок між еммігрантами, у найгіршому разі - викрадення й нелегальна доставка на територію Росії з метою проведення первинних слідчих дій, а можливо, і взяття під варту", - заявила Курпен.

Журналіст, блогер Дженні Курпен і активіст "Другої Росії" Олексій Дев'яткін звернулися до влади України із проханням надати їм політичний притулок влітку цього року.

Вони побоюються кримінального переслідування у зв'язку зі справою про масові безпорядки 6 травня в Москві під час Маршу мільйонів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua