Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Європарламент назвав нелегітимними вибори в Білорусі

Субота, 27 жовтня 2012, 12:40

Європарламент вважає нелегітимними парламентські вибори в Білорусі, які відбулись 23 вересня.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту, схваленій більшістю депутатів на сесії в Страсбурзі, передає УНІАН.

Як сказано в резолюції, Європарламент "шкодує з приводу того, що парламентські вибори в Білорусі не відповідали багатьом базовим стандартам ОБСЄ".

"(Європарламент) вважає, що парламенту, обраному в Білорусі, не вистачає демократичної легітимності, і Європейський парламент таким чином продовжить свою політику невизнання його, як у двосторонніх відносинах з Білоруссю, так і в рамках Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ (ЄС - країни "Східного партнерства")", - заявили депутати.

Вони засудили факти ув’язнення журналістів, як порушення права громадян на свободу слова; а також висловили жаль з приводу того, що білоруська влада відмовляється надавати візи членам Європейського парламенту.

Також депутати Європарламенту закликали білоруську владу змінити виборче законодавство і провести нові вільні та чесні вибори.

Крім того, депутати закликали владу Білорусі звільнити та реабілітувати усіх політичних в’язнів і висловили глибоку стурбованість щодо появи повідомлень про погане ставлення до них у місцях позбавлення волі..

При цьому депутати наголосили на тому, що ЄС готовий поновити співпрацю з Мінськом, як тільки уряд країни продемонструє повагу до демократичних цінностей та базових прав білоруського народу.

У документі також міститься заклик до Ради ЄС та Єврокомісії продовжити співпрацю з представниками громадянського суспільства Білорусі, надати їм та незалежним ЗМІ фінансову підтримку, сприяти процесам подальшого спрощення візового режиму для громадян Білорусі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: