ElectUA: Найбільші порушення в день виборів – "каруселі" і тиск на виборців

Понеділок, 29 жовтня 2012, 14:55

Найбільшими порушеннями у день голосування були "каруселі", махінації з позначкою "Вибув" та списками виборців та тиск на виборців, зокрема, на виборчих дільницях в лікарнях.

Такими є дані проекту ElectUA.

Згідно з повідомленням, найбільше випадків "каруселей" було зафіксовано у міських "спальних районах" Києва та містах-сателітах, наприклад, у містах Боярка та Ірпінь (Київська область).

А позначки "вибув" часто були відсутні навпроти імен/назв партій, котрі справді вибули з передвиборної боротьби, або навпаки доставлялись навпроти імен чинних кандидатів.

По всій території України фіксувались махінації зі списками виборців та здійснювався тиск на виборців виборчих дільниць у лікарнях.

"На пацієнтів вчинявся тиск, створювались різноманітні перешкоди для волевиявлення виборців, наприклад, до комісії привозили менше бюлетенів, ніж було зареєстровано виборців", - йдеться в повідомленні.

Також в день виборів від 14.30 почались DDOS атаки на веб-ресурси громадських організацій, які ведуть моніторинг виборчих порушень. Зокрема, "поклали" сайти проекту МГО "Інтерньюз-Україна" ElectUA.org, карту порушень ОПОРИ та "Майдан".  

Водночас найбільшими порушеннями під час виборчої кампанії, за даними ElectUA, були "чорний піар", адмінресурс, підкуп виборців та залучення неповнолітніх до передвиборчої агітації.

Від початку вересня до 29 жовтня проект ElectUA отримав 1640 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Пік активності надання громадянами інформації про порушення припав на останній день передвиборчої кампанії – 26 жовтня – і безпосередньо на день голосування, коли платформа ElectUA отримала 370 повідомлень про порушення (22,5 % від загальної кількості).

Українська правда powered by lun.ua