Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Посол Росії назвав умову зниження ціни на газ для України

Вівторок, 30 жовтня 2012, 10:54

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов сумнівається, що результати виборів до Верховної Ради вплинуть на хід газових переговорів.

"Не думаю (що вплинуть). Хоча їх значення не можна недооцінювати", - сказав він в інтерв'ю газеті "Известия".

При цьому, як пише "Комерсант-Україна", у понеділок Зурабов заявив, що головною перешкодою для створення міжнародного газотранспортного консорціуму з управління української ГТС за участю "Газпрому" є приєднання України до Енергетичного співтовариства.

"Обговорюється ідея про те, що може бути створений газовий консорціум, учасниками якого можуть бути або Росія й Україна, або Росія, Україна й споживачі газу в Європі, наприклад одна з німецьких компаній", - зазначив російський посол.

Він зазначив, що Україна приєдналася до другого й третього пактів ЕС, отже, у випадку створення консорціуму "Газпрому" як його учаснику доведеться провести внутрішню реструктуризацію.

"Це абсолютно неприйнятно для російської монополії", - заявив Зурабов.

За словами дипломата, якщо Україна хоче знизити вартість газу, використовуючи ідею створення газового консорціуму, то їй необхідно усунути ті перешкоди, які можуть цьому завадити, і вийти зі складу ЕС.

А якщо ні, то потрібно шукати іншу схему зниження ціни газу, пояснив Зурабов. 

Офіційно його заяви в українському Міненерго не коментують. Однак джерело "Комерсанта" у міністерстві заявило, що "Газпрому" зовсім не потрібно буде для створення консорціуму реструктуризувати весь свій бізнес, як каже Зурабов.

"Компанії доведеться відмовитися від продажу газу всередині України через "Газпром збут", та й то лише після того, як вимога про поділ транспортування й збуту з'явиться в українському законодавстві. Зараз цієї норми немає, тому що НАК "Нафтогаз України" одночасно продає газ і транспортує його", - пояснив співрозмовник газети.

Більше того, за його словами, Україна у випадку зниження ціни газу й створення СП із "Газпромом" збирається піти на поступки й не імплементувати норми ЕС, згідно з якими одна компанія не може одночасно продавати й транспортувати газ.

"Для нас зниження ціни газу є пріоритетом", - сказало джерело в міністерстві. 

Джерело, близьке до "Газпрому", заявило, що якщо справа дійде до створення консорціуму з управління ГТС, Росії будуть потрібні "більш вагомі гарантії, ніж просто обіцянки на словах", що Київ не імплементуватиме норми ЕС.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: