Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Якщо криза в ЄС триватиме, Україна може податися в Митний союз - посол

Вівторок, 13 листопада 2012, 15:12

Україна в перспективі може приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану, якщо в Європейському Союзі триватиме економічна криза.

Про це заявив посол України в РФ Владимир Єльченко в ході спілкування зі студентами Московського державного лінгвістичного університету, повідомляє УНІАН.

"Ми не говоримо сьогодні ні "так", ні "ні". Перспективи є", - зазначив він.

"Якщо ці тенденції (зростання взаємної торгівлі з країнами Митного союзу), які сьогодні є, будуть зберігатися, - плюс ми бачимо кризові явища в ЄС, якщо вони будуть зберігатися, - то відповідь буде скоріше так, ніж ні", - сказав Єльченко.

За його словами, влада України виходить із того, що потрібно трохи часу, щоб Митний союз запрацював, і до 2015 року це об'єднання "має набути свого остаточного вигляду".

Посол зазначив, що зараз українські експерти уважно вивчають процеси формування колегіальних органів Митного союзу, а також економічні процеси України й країн МС.

Єльченко наголосив, що вперше за останні п'ять років спостерігається перевищення обсягів торгівлі України із країнами МС над обсягами торгівлі з країнами Європейського Союзу.

"На сьогодні це 42% у першому випадку й уже менше 30% - у другому", - сказав він.

При цьому, за його словами, Україна не відмовляється від євроінтеграції, але ніхто не знає, скільки часу необхідно на цей процес.

"Нам хотілося б бачити Україну в Європейському Союзі – у такому, яким він був позавчора. Те, що відбувається сьогодні, змушує задуматися. Але від самої цієї ідеї ніхто не відмовляється…", - сказав дипломат

"Сьогодні ЄС проходить свої власні труднощі, і що це буде за об'єднання через рік - через п'ять, ніхто не знає, що трапиться з єврозоною, із шенгенською зоною", - додав Єльченко.

Він сподівається, що на певному етапі бажання й можливості України і Євросоюзу співпадуть.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: