Одеські ДАІшники "збивають" по 200 гривень з фур

Понеділок, 26 листопада 2012, 20:38

В Одесі щодня сотні водіїв-далекобійників платять по 200 гривень за проїзд поста ДАІ.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів "Дорожнього контролю".

Як повідомило видання, 25 листопада 2012 року журналісти провели спецоперацію на посту ДАІ м. Одеси.

Метою заходу була фіксація корупційних дій ДАІшників-вимагачів, які беруть з кожної фури по 200 гривень за безперешкодний проїзд.

"Як видно на оперативній зйомці, ДАІшники зупиняють десятки далекобійників, і після отримання грошових коштів, відразу ж відпускають", - зазначає видання.

За даними "Дорожнього контролю", водії самі знають скільки потрібно платити, тому весь процес займає не більше десяти-двадцяти секунд, а машин настільки багато, що інспектори ДАІ змушені зупиняти відразу по два-три автомобілі.

"Відеозйомка велася з фури активіста "Дорожнього контролю", який відразу ж зв'язувався по рації з зупиненими водіями і уточнював суму, яку вони заплатили. Такса фіксована - 200 гривень", - повідомили журналісти.

Поспостерігавши кілька годин, журналісти вирішили розкритися і повідомили за номером 102 про подію.

"Після цього, міліція відразу ж попередила ДАІшників, які моментально сховалися на посту і припинили зупиняти машини. Це говорить про те, що корупційна схема чітко кришується керівництвом МВС", - заявило видання.

Як видно на другій частині відеозапису, незважаючи на те, що інспектори сиділи на посту, водії-далекобійники самі зупинялися.

Коли до них підходив журналіст "Дорожнього контролю", вони "на автоматі" передавали йому документи та 200 гривень.

Прокуратура Одеської області повідомила, що розпочала досудове розслідування за фактом зафіксованого журналістами хабарництва співробітниками Державтоінспекції.

На місце події виїхали співробітники Біляївської міжрайонної прокуратури, де у журналіста отримали заяву про скоєння кримінального злочину, а також відеозапис зазначених дій працівників ДАІ.

Нині слідство у справі триває.powered by lun.ua