Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ахметов "збіднів" майже на 8 мільярдів. Син Януковича збагатів

Четвер, 29 листопада 2012, 14:31

Мільярдер Рінат Ахметов очолив рейтинг найбагатших українців за версією журналу "Кореспондент".

Ахметов перемагає у рейтингу вісім років поспіль.

Втім, у порівнянні з минулим роком його статок скоротився на третину, з 25,6 млрд доларів до 17,8 млрд доларів.

На другому місці з великим відривом слідуєІгор Коломойський. Його активи впали майже вдвічі - з 6 млрд доларів до 3,4 млрд доларів.

На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. Його активи коштують 3,3 млрд доларів.

На четвертому - партнер Коломойського, Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в 3,25 млрд доларів.

В цілому, пише видання, статки першої п'ятірки списку сильно впали. Зросли лише активи Дмитра Фірташа, який займає 5 місце у списку - з  2,2 млрд доларів вони підскочили  до 3,2 млрд доларів.

Видання зазначає, що перші п'ять чоловік Золотої сотні сумарно володіють активами, рівними станом решти 95 учасників рейтингу, разом узятих. В цілому, перша сотня самих заможних українців втратила 25% свого капіталу. Три найбільші бізнес-групи - СКМ, Приват і EastOne - за рік втратили від 30% до 40% свого фінансового ваги.

Як повідомляється у прес-релізі журналу, син президента Олександр Янукович за рік піднявся в списку 100 найбагатших українців із 70-го на 61-е місце. Його статки за цей час зросли незначно - з 130 млн доларів до 133 млн доларів.

Зростання в списку сталося завдяки здешевленню активів більшості учасників. Янукович-молодший вперше потрапив до списку в минулому році.

Видання відзначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом з Донецька і області. Регіон дає країні 25% багатих людей, в той час як в області живуть менше 10% населення країни.

Оцінка активів найбагатших проводилася "Корреспондентом" спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: