ЦВК: В законі немає обмеження часу, щоб Табалови стали депутатами

Середа, 12 грудня 2012, 14:07

Центральна виборча комісія зможе визнати батька та сина Табалових такими, що не набули депутатських повноважень лише після офіційного повідомлення Верховної Ради.

Про це в коментарі "Українській правді" повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Він наголосив, що в будь-якому разі потрібна офіційна позиція Верховної Ради, чи були Табалови під час урочистого засідання в залі і чи складали присягу з усіма, коли її читав Юхим Звягільський.

Магера також вказав, що Табалови зможуть скласти присягу з трибуни Верховної Ради в інший день.

Коментуючи заяву Олександра Турчинова про звернення до ЦВК щодо призначення виборів в по 99 округу, а також оголошення наступного списочника після Табалова, заступник голови ЦВК сказав, що вони зможуть про це говорити лише після офіційного повідомлення Верховної Ради.

"Спершу треба з"ясувати чи складали вони присягу з усіма. Чи були присутні на урочистому засіданні. Якщо з"ясується, що вони присягу не складали, тоді Табалови не набули повноважень. Але, підкреслюю, це має бути офіційна інформація з ВР до ЦВК", - сказав він.

"Крім того, треба буде довести, що мала місце добровільна відмова депутатом від складення присяги", - додав заступник голови ЦВК.

Магера також повідомив, що законом не встановлено часового обмеження щодо складання присяги депутатом.

"В законі про вибори народних депутатів немає такого обмеження", - сказав він.

За законом Центральна виборча комісія не пізніш як на сьомий день після складення народним депутатом України присяги видає йому посвідчення народного депутата України та нагрудний знак встановленого нею зразка.

Частина 1. статті 104 закону передбачає, що повторні вибори проводяться в одномандатному окрузі у випадку, коли вибори у відповідному одномандатному окрузі визнані такими, що не відбулися, або якщо особа після її обрання не набула депутатського мандата у порядку, встановленому Законом.

Як відомо, опозиція у середу не пустила потенційних тушок Табалових до зали, щоб не допустити складення ними присяги. Опозиція готова блокувати двері для них кожен день, поки вони не відмовляться від мандата.

Українська правдаpowered by lun.ua