Європарламент закликав владу Януковича звільнити Тимошенко і Луценка

Четвер, 13 грудня 2012, 14:05

Європарламент закликав офіційний Київ звільнити та реабілітувати опонентів влади, зокрема, Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.

Про це йдеться в ухваленій 13 грудня на сесії Європарламенту у Страсбурзі резолюції щодо ситуації в Україні, повідомляє УНІАН.

Документ підтримали більшістю голосів. Голосування проводилося шляхом підняття рук.

"(Європарламент) робить сильний заклик до української влади знайти, разом з представниками Європарламенту Александром Кваснєвським та Петом Коксом, обґрунтоване та справедливе рішення у справі Тимошенко", - йдеться у пункті 11 резолюції.

Також Європейський парламент "закликає український уряд поважати та виконати остаточні рішення Європейського суду з прав людини щодо справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка".

Крім того, євродепутати закликали українську владу покласти край вибірковому застосуванню правосуддя в Україні на всіх рівнях і створити рівні умови для участі опозиційних партій в політичному житті країни.

"(Європарламент) закликає владу у цьому контексті звільнити та реабілітувати опонентів, що переслідуються політично, у тому числі Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших", - написано в резолюції.

Як відомо, 12 грудня у Європарламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні, під час яких депутати висловилися за підписання Угоди про асоціацію з Україною після того, як Київ продемонструє прогрес у низці реформ.

10 грудня Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки щодо співпраці з Україною, у яких також заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною на саміті "Східного партнерства" у листопаді 2013 року у Вільнюсі, якщо Київ продемонструє прогрес у реформі виборчого законодавства, судовій та конституційній реформі, реформі управління державними фінансами та боротьбі з корупцією.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua