Американський суд став на сторону Тимошенко проти Генпрокуратури

30 переглядів
Четвер, 13 грудня 2012, 16:25

Окружний суд Нью-Йорка задовольнив клопотання захисту екс-прем'єра Юлії Тимошенко про відхилення позову про стягнення з неї 18,3 мільйони доларів.

Текст рішення суду, прийнятого  за позовом компанії Universal Trading & Investment Co. (UTICo) 12 грудня є в Української правди.

"Клопотання Тимошенко про відхилення позову задовольнити", - сказано в рішенні суду.

Суд також вирішив закрити це провадження.

Раніше захист Тимошенко просив суд відхилити позов Universal Trading & Investment Co. Inc через юрисдикцію, а також неможливість Тимошенко брати заочну участь у суді через стан її здоров'я, що погіршився.

 ***
 

 

Позивач стверджував, що активи "Єдиних енергетичних систем України" незаконно виводилися під контролем Тимошенко в офшори, зокрема, на Кіпр, через структури на Британських Віргінських островах, островах Гернсі й Мен.

Загальний обсяг цих активів перевищив 2,2 мільярди доларів, відзначає компанія, спираючись у своїх обчисленнях на дані Генпрокуратури України.

Чималу роль, за даними UTICo, у просуванні ЄЕСУ на ринку зіграв екс-прем'єр Павло Лазаренко, який був засуджений у США до 9 років ув'язнення й штрафу в розмірі 10 мільйонів доларів.

Він міг розраховувати на 50% доходів ЄЕСУ, які переводилися на офшорні рахунки Тимошенко, відзначав позивач.

Ще в 2005 році федеральний суд штату Массачусетс виніс рішення по суперечці з ЄЕСУ на користь UTICo - з врахуванням нанесеного їй збитку було присуджено близько 18,3 мільйони доларів. Однак домогтися виконання цього рішення суду компанії не вдається досі.

Наприкінці 2005 року у зв'язку з розморожуванням заблокованих раніше активів ЄЕСУ UTICo кілька разів намагалася стягнути цю суму з компанії й окремих осіб, близьких до Тимошенко, але безрезультатно.

UTICo, зареєстрована в штаті Массачусетс, подала позов до Тимошенко після того, як компанії було відмовлено в залученні її як третьої особи, що заявляє власні вимоги, до суперечки між українським екс-прем'єром, швейцарським трейдером "Росукренерго"  і одним з його власників Дмитром Фірташем.

Раніше повідомлялося, що саме Генпрокуратура України видавала американській компанії Universal Trading and Investment Company доручення на повернення до України коштів, виведених корпорацією ЄЕСУ

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua