МЗС - Європарламенту: дослухаємося до рекомендацій, з візами не зволікайте

4 перегляди
Четвер, 13 грудня 2012, 19:50

Міністерство закордонних справ сподівається, що Європарламент завершить всіх процедури щодо спрощення візового режиму.

Про це йдеться в коментарі МЗС, у зв’язку з ухваленням Європейським парламентом Резолюції щодо ситуації в Україні.

"Ухвалення 13 грудня резолюції засвідчило консолідоване бачення інституціями ЄС готовності до подальшого поглиблення співпраці з Україною, зокрема підписання Угоди про асоціацію", - зазначають у відомстві.

"Вітаємо чіткий сигнал Європарламенту щодо необхідності надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях", - додали в МЗС.

У міністерстві вважають, що "угода, безумовно, стане потужним імпульсом та найкращим інструментом для успішного просування України на цьому шляху".

"Ми також рішуче підтримуємо заклик Європарламенту щодо необхідності подальшого спрощення візового режиму для українських громадян. У цьому зв’язку важливим є якнайшвидше завершення Європарламентом усіх процедур, необхідних для ратифікації Угоди про внесення змін до Угоди про спрощення оформлення віз, яка була підписана у липні 2012 року", - заявили в МЗС.

"Крім того, українська сторона сподівається, що зміни до Кодексу Шенгенських кордонів будуть розглянуті Європарламентом без подальших зволікань. Це уможливить подальшу співпрацю з ЄС у запровадженні спільного прикордонного контролю, що сприятиме розвитку міжлюдських контактів", - йдеться в коментарі.

"В Україні уважно ставляться до висновків міжнародних спостерігачів, у т.ч. Європарламенту, за результатами моніторингу виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року в Україні", - запевнили у міністерстві.

"Рекомендації, що міститимуться в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ, який буде оприлюднено найближчим часом, враховуватимуться в процесі подальшого реформування виборчого законодавства з метою його приведення до найкращих міжнародних стандартів", - заявляють дипломати.

"Висловлюємо сподівання, що Європарламент братиме до уваги такі ключові моменти організації виборчого процесу в Україні як створення належних правових рамок для їхнього проведення, максимальна відкритість української влади до взаємодії з міжнародними спостерігачами та наявність конкурентного середовища, що підтверджується представленістю у новообраному парламенті широкого спектру політичних сил", - йдеться в повідомленні.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua