Росія не зацікавлена ​​у новій "газовій війні" - експерти

Середа, 19 грудня 2012, 18:24

Експерти вважають, що Росія не зацікавлена ​​в новій "газовій війні" з Україною, однак не виключають, що на цій темі можуть бути спекуляції.

Таку думку, зокрема, озвучив директор центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко на прес-конференції у середу.

"Газові війни, як правило, відбуваються з ініціативи Росії, але для цього має бути серйозний привід", - сказав він.

За його словами, для того, щоб починати газову війну, тобто перекривати газ для України, повинні бути підстави.

"Якщо ми згадаємо досвід минулих воєн - там були підстави: не було підписано угоду або виникали конфліктні ситуації, пов'язані з трактуванням угод, претензії до української сторони про невиконання умов угоди. Зараз нічого такого немає", - нагадав Фесенко.

При цьому експерт відзначив, що будь-які претензії сторони можуть вирішувати у Стокгольмському арбітражі.

"Я не очікую нової газової війни, швидше може бути інформаційна... подразнення політичної ситуації, інформаційний тиск", - сказав Фесенко.

Незалежний експерт у питаннях енергетики Олександр Нарбут підкреслив, що на даний момент не в інтересах росіян створювати якісь перешкоди для вільного пересування газу в Європу.

За словами експертів, крім того, на тлі рекордних температурних режимів, Росія поставляє рекордну щодобову кількість газу і, відповідно, намагається хоч якось добути ті втрачені обсяги для європейського ринку.

"Тому не в інтересах Росії сьогодні затівати якусь метушню і зменшувати обсяги поставок газу", - впевнений Нарбут.

"Що стосується спекуляцій, ці спекуляції будуть і Україна, з моєї точки зору, має готуватися", - сказав він.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua