На Тернопільщині опозиціонера затягали по судах через плакати

Неділя, 23 грудня 2012, 09:43

На Тернопільщині заступник глави ОДА Юрій Желіховський та кандидат у народні депутати Володимир Клименко подали судові позови на десятки тисяч гривень проти опозиціонера Василя Фіялки.

За даними ZN.UA, в період передвиборної агітації кандидат у народні депутати у 164-му виборчому окрузі (Тернопільська область) Фіялка розміщував у районних газетах і на наметі в центрі Тернополя фото голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, його заступника Желіховського і банкіра Клименка (всі вони колись працювали на керівних комсомольських посадах) - поруч з портретами Леніна і Сталіна.

Під фотографіями було прикріплено виразне попередження "Біда у нашу хату йде".

фото provse.te.ua

Желіховський та Клименко вирішили, що розміщення фото без їх згоди у "компанії" Леніна-Сталіна і словесний супровід принижують їх честь, гідність та ділову репутацію, і звернулися в різні суди з позовом про стягнення з редакцій газет і Фіялки компенсації за нібито завданий їм моральний збиток.

У кожному позові (а їх більше 10-ти) вони оцінили свої моральні переживання, погіршення стану здоров'я внаслідок того, що були змушені захищати репутацію перед друзями та колегами по роботі, витрачаючи на це чимало часу, в 10 тисяч грн. Судові розгляди не припинилися і з закінченням виборів.

На один і той же предмет спору судді різних судів виносили рішення заочно, без присутності представника відповідача, і майже всі вони задовольняли позов.

Зокрема, суддя Кременецького райсуду Білосевич за позовом Желіховського перевів всю тяжкість компенсації за моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн тільки на відповідача Фіялку, хоча позивач вимагав стягнути її солідарно - з районного інформаційного центру "Діалог", що опублікував портрети в газеті, і автора.

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка, навіть не з'ясувавши, чи з ініціативи саме відповідача з'явилися "шкідливі зображення і напис" на наметі (адже намет належить народному депутату Оресту Муцу), постановив стягнути з Фіялки "розумну, зважену і справедливу" компенсацію за моральну шкоду в розмірі 2 тис. грн.

Інший суддя Тернопільського міськрайонного суду Тиха присудила сплатити екс-кандидату в народні депутати за публікацію в газеті "Голос Лановеччини" 1 тис. грн. І тільки суддя того ж суду Ромазан відмовив у задоволенні аналогічного позову з приводу публікації в Збаразькій районній газеті "Народне слово". На даний момент відповідач домагається перегляду заочних рішень судів.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування