Рибак збирається перевіряти, як партії виконують свої обіцянки

Вівторок, 25 грудня 2012, 09:16

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявляє, що не готовий голосувати за декриміналізацію "статей Тимошенко й Луценка".

Про це він заявив в інтерв'ю газеті Комерсант-Україна.

"Я не знаю, як пройде голосування, якщо питання про декриміналізацію буде внесене до порядку денного. Особисто я не готовий проголосувати "за", - сказав він. 

Рибак дорікнув опозиції, що під час минулих голосувань вона сама "не давала й 50% голосів".

"Я зустрічався із представниками Європарламенту, зокрема з Олександром Квасьнєвським, вони цікавилися перспективами відповідного голосування. У мене на столі також лежить звіт американської компанії, що вивчала кримінальну справу Юлії Тимошенко (юридичної компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP), і я його уважно вивчаю", - сказав він.

"Я назвав представникам Європарламенту цілу низку прізвищ європейських прем'єрів, яких посадили у в'язницю останнім часом. "Ви говорите, що в нас вибіркове правосуддя, - кажу я їм. - Тоді чому у вас по Грузії питань немає, хоча там саджають у в'язницю всіх підряд і щодня?" Вони, до слова, сказали, що й у Грузію незабаром відправлять свою делегацію", - сказав він. 

Рибак також розповів, що збирається відслідковувати, як партії збираються виконувати свою обіцянки, дані на виборах.

"До речі, я попросив, щоб мені дали програми всіх парламентських партій. Тепер буду стежити, щоб депутати виконували те, що обіцяли людям", - сказав він

Відповідаючи на запитання про те, яким він бачить статус російської мови в Україні, Рибак відповів:

"Є Конституція, у якій записано, що державною мовою є українська. Конституції потрібно дотримуватись. Я представник російськомовного краю, і мені неприємно, коли деякі депутати називають російську мову мовою національних меншостей".

"Я підтримую ідею рівності прав російської й української мов", - сказав він і нагадав, що Конституційна асамблея, напрацьовує зміни до Конституції.

"Може трапитися так, що якесь питання потрібно буде винести на референдум. Коли цей процес закінчиться, пропозиції, у тому числі й мовні, якщо такі будуть, потрібно винести на суспільне обговорення...Я вважаю нереальним прийняття Конституції на референдумі. А от окремі питання на нього виносити можна", - сказав він.powered by lun.ua