У "Регіонах" вирішили, як поділити комітети Ради

7 переглядів
Понеділок, 3 грудня 2012, 18:12

13 комітетів Верховної Ради сьомого скликання очолять опозиціонери, а 15 - депутати зі складу більшості.

Таку пропозицію озвучив депутат від Партії регіонів, один з керівників групи, котра займається підготовкою рішення про розподіл комітетів у Раді Володимир Рибак, якого цитує УНІАН.

За його словами, передбачається, що у наступному парламенті має бути на один комітет більше, ніж в парламенті шостого скликання.

На сьогодні у ВР працює 26 комітетів, і одна контрольна комісія - з питань приватизації, а в майбутньому парламенті пропонується створити 27 комітетів і одну контрольну комісію, додав він.

Рибак зазначив, що пропонується віддати опозиції 13 комітетів для виконання контрольних функцій за діяльністю влади, а більшості - 15 комітетів, котрі забезпечуватимуть ухвалення законів на виконання програми президента.

У свою чергу представник КПУ Адам Мартинюк наголосив, що ця пропозиція про розподіл комітетів є "пропозицією тільки однієї з політичних сил".

"Ми ж не доручали Партії регіонів підготувати пропозиції і передати їх політичним силам", - сказав він.

У відповідь Рибак зазначив, що "регіонали" у вівторок готові розглянути ці питання окремо з представниками Компартії.

Керівник підготовчої групи Володимир Литвин доручив апарату парламенту передати пропозиції щодо кількості комітетів та предметів їх відання представникам політичних сил, які пройшли до парламенту наступного скликання.

В інтерв’ю журналістам Рибак не уточнив, які саме комітети можуть дістатися більшості, а які – опозиції.

"Треба обом сторонам сідати і говорити", - сказав він.

Разом з тим Рибак не виключив, що такі комітети як бюджетний, з питань економічної політики, у закордонних справах можуть очолити депутати зі складу більшості, а свободи слова та євроінтеграції – опозиціонери.

Крім того, додав він, пропонується комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розділити на два комітети: з питань фінансів та банківської діяльності та з податкової та митної політики.

Рибак додав, що у вівторок о 13.00 проект рішення щодо розподілу комітетів планується обговорити з представниками усіх політичних сил.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua